Belka
Wtorek, 20 Kwietnia 2021   imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Bezpieczne Wakacje 2019

Data dodania: 2019-06-25
  W związku z rozpoczynającym się okresem letniego wypoczynku dzieci i młodzieży Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Dąbrowie Górniczej podjął działania in... więcej »
 
 

Nowe stawki opłaty za gospodarowanie odpadami...

Data dodania: 2019-06-25
Informujemy, że od dnia 1 lipca 2019 r. zmianie ulegną stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi z nieruchomości zamieszkałych. więcej »
 
 

Noc Świętojańska w Będzinie

Data dodania: 2019-06-25
To była magiczna sobota na będzińskim wzgórzu zamkowym, gdzie po raz kolejny zorganizowano Noc Świętojańską. więcej »
 
 

Czy rondo zostanie Modernizacją Roku?

Data dodania: 2019-06-25
  O tym, że rondo u zbiegu ulic Rafała Sznajdera, Piłsudskiego i Sierżanta Załogi w Będzinie jest jednym z lepszych rozwiązań z zakresu infrastruktury drogowej, które w dodatk... więcej »
 
 

Dzień Strażaka 2019 w Będzinie

Data dodania: 2019-06-24
  W dniu 22 czerwca na placu apelowym przed budynkiem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Strażaka. Uroczystoś... więcej »
 
 

XIV Diecezjalny Konkurs Piosenki Maryjnej...

Data dodania: 2019-06-24
    XV edycja Diecezjalnego Konkursu Piosenki Maryjnej ,,Pieśnią sławimy Maryję” dobiegła końca. Wręczenie nagród i koncert finałowy odbył się 18 czerw... więcej »
 
 

Policjanci brali udział w uroczystości nadania...

Data dodania: 2019-06-23
Wczoraj odbyła się uroczystość nadania sztandaru Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie. Wśród gości biorących udział w ceremonii byli Komendan... więcej »
 
 

Na miejskiej plaży widać już nową atrakcję....

Data dodania: 2019-06-23
Trwają ostatnie prace przy fontannie na będzińskiej plaży. Termin zakończenia prac zaplanowano na 28 czerwca. Będzin stawia na rekreację i rozrywkę dla mieszkańców. Wkrót... więcej »
 
 

Kolejne pieniądze dla miasta. Dzięki...

Data dodania: 2019-06-22
Będzin otrzyma kolejne pieniądze z Metropolitalnego Funduszu Solidarności, który służy m.in. wspieraniu przedsięwzięć w gminach. Górnośląsko-Zagłębiowska M... więcej »
 
 

Obwieszczenie o wydaniu decyzji dotyczącej...

Data dodania: 2019-06-21
  Obwieszczenie o wydaniu decyzji WG-I.660.0008.2019 z dnia 17.06.2019 r. dotyczące usunięcia budynku położonego na działce nr 140/7 k.m. 20 w gminie Czeladź, obręb Czeladź &n... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 223
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Jak długo codziennie korzystasz z internetu?
do godziny
od jednej do dwóch godzin
od dwóch do czterech godzin
od czterech do ośmiu godzin
osiem godzin lub więcej
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 


Powiat będziński –
powiat centralnej części województwa śląskiego z siedzibą w mieście Będzin. Powiat tworzą gminy: Będzin, Czeladź, Sławków, Wojkowice, Siewierz, Bobrowniki, Mierzęcice oraz Psary, zajmując powierzchnię 364 km².

Powiat położony jest w Zagłębiu Dąbrowskim; jego największym bogactwem jest węgiel kamienny, a co za tym idzie główną gałąź tutejszej gospodarki stanowił przemysł wydobywczy. Obecnie prym wiedzie energetyka, a przemysł wydobywczy na dzień dzisiejszy reprezentują jedynie Górnicze Zakłady Dolomitowe w Siewierzu.

Powiat będziński prócz bogactwa w postaci "czarnego złota" poszczycić się może także bogactwem zabytków, w tym obozowiskiem z epoki mezolitu w Boguchwałowicach, zamkiem królewskim w Będzinie z XIV wieku czy dworkiem z I połowy XVII wieku w Dobieszowicach.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola