Belka
Środa, 14 Kwietnia 2021   imieniny: Julianna, Justyna, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Ogłoszenie dotyczące wynajmu powierzchni w...

Data dodania: 2019-06-28
WIRiNW – II.6845.0003.2019 Ogłoszenie   Starostwo Powiatowe w Będzinie ogłasza nabór wniosków na wynajem powierzchni  w Będzińskim Inkubatorze Przedsiębiorcz... więcej »
 
 

Będzinianka Mistrzynią Polski w siatkówce...

Data dodania: 2019-06-28
Będzinianka, Joanna Garncarz została Mistrzynią Polski w siatkówce w kategorii „czwórek" dziewcząt! Uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Będzinie zdobyła Mistrzostwo Polski podczas XXV Ogólnopolskich Mistrzostw w ... więcej »
 
 

Będziński park "Małpi gaj" zmienia swoje oblicze....

Data dodania: 2019-06-28
Trwają prace związane z modernizacją zaniedbanego i nieco zapomnianego parku nazywanego przez mieszkańców „Małpi gaj”. W najbliższym czasie Będzin wzbogaci się o kolejne ... więcej »
 
 

Podsumowanie dwuletniego projektu Erasmus+ w...

Data dodania: 2019-06-27
  Przez dwa lata uczniowie i nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Będzinie pracowali nad realizacją projektu „Będzin, Chantonnay, Puertollano &ndas... więcej »
 
 

Od 1 lipca o wiele łatwiejsza rejestracja w...

Data dodania: 2019-06-27
Od 1 lipca br. rejestracja osób bezrobotnych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Będzinie odbywać się będzie bez konieczności wypisywania karty rejestracyjnej, którą wypełni elektron... więcej »
 
 

Ogłoszenie o drugim naborze wniosków o refundację...

Data dodania: 2019-06-26
OGŁOSZENIE   Powiatowy Urząd Pracy w Będzinie ogłasza drugi nabór wniosków o refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego b... więcej »
 
 

Ogłoszenie w sprawie nieruchomości usytuowanej w...

Data dodania: 2019-06-26
  STAROSTA BĘDZIŃSKI   BGN-I.6821.15.2019                          ... więcej »
 
 

Prezydent Będzina z absolutorium. Jednomyślności...

Data dodania: 2019-06-26
W czasie czerwcowej sesji Rady Miejskiej, będzińscy radni przyjęli sprawozdanie z wykonania budżetu za 2018 rok i udzielili prezydentowi Łukaszowi Komoniewskiemu absolutorium. W czasie czerwcowej sesji Ra... więcej »
 
 

Różnorodne wyroby tradycyjne i folkowa muzyka....

Data dodania: 2019-06-26
Już po raz kolejny mieszkańcy Zagłębia Dąbrowskiego będą mogli podziwiać prace twórców ludowych. 30 czerwca odbędzie się XI Jarmark Rzemiosła i Rękodzie ... więcej »
 
 

OGŁOSZENIE

Data dodania: 2019-06-26
Powiatowy Urząd Pracy w Będzinie ogłasza drugi nabór wniosków o refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego, opiekuna lub poszuku... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 223
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Jak długo codziennie korzystasz z internetu?
do godziny
od jednej do dwóch godzin
od dwóch do czterech godzin
od czterech do ośmiu godzin
osiem godzin lub więcej
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 


Powiat będziński –
powiat centralnej części województwa śląskiego z siedzibą w mieście Będzin. Powiat tworzą gminy: Będzin, Czeladź, Sławków, Wojkowice, Siewierz, Bobrowniki, Mierzęcice oraz Psary, zajmując powierzchnię 364 km².

Powiat położony jest w Zagłębiu Dąbrowskim; jego największym bogactwem jest węgiel kamienny, a co za tym idzie główną gałąź tutejszej gospodarki stanowił przemysł wydobywczy. Obecnie prym wiedzie energetyka, a przemysł wydobywczy na dzień dzisiejszy reprezentują jedynie Górnicze Zakłady Dolomitowe w Siewierzu.

Powiat będziński prócz bogactwa w postaci "czarnego złota" poszczycić się może także bogactwem zabytków, w tym obozowiskiem z epoki mezolitu w Boguchwałowicach, zamkiem królewskim w Będzinie z XIV wieku czy dworkiem z I połowy XVII wieku w Dobieszowicach.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola