Belka
Środa, 14 Kwietnia 2021   imieniny: Julianna, Justyna, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Plaga kradzieży butli przerwana

Data dodania: 2019-06-06
Kradzieże butli gazowych na terenie powiatu będzińskiego w ostatnich miesiącach stały się prawdziwą plagą. Kryminalni z siewierskiego komisariatu oraz będzińskiej komendy po blisko... więcej »
 
 

Nowe radiowozy dla będzińskiej Policji

Data dodania: 2019-06-06
6 czerwca na terenie Komendy Powiatowej Policji w Będzinie odbyło się uroczyste przekazanie pięciu nowych radiowozów. Komendantowi Powiatowemu Policji w Będzinie insp. Arkadiuszowi Więckowi i k... więcej »
 
 

O profilaktyce uzależnień w "Szczęściu za rogatką"

Data dodania: 2019-06-06
W czwartek 6 czerwca uczniowie szkół ponadpodstawowych Powiatu Będzińskiego obejrzeli spektakl pod tytułem „Szczęście za rogatką". Na sztukę młodzież zaprosił St... więcej »
 
 

Wiosenne Popisy Taneczne 2019

Data dodania: 2019-06-05
  Za nami wszystkie występy w Wojewódzkim Przeglądzie „Wiosenne Popisy Taneczne 2019". Konkurs patronatem honorowym objął Starosta Będziński Sebastian Szaleniec.Przez dwa kol... więcej »
 
 

Czerwcowe Aktualności Będzińskie

Data dodania: 2019-06-04
Dostępny jest już najnowszy, czerwcowy numer Aktualności Będzińskich. Miesięcznik jest dystrybuowany bezpośrednio do skrzynek pocztowych wszystkich mieszkańców miasta. więcej »
 
 

30. rocznica pierwszych częściowo wolnych wyborów

Data dodania: 2019-06-03
Obchody pierwszych częściowo wolnych wyborów przypadają na 4 czerwca br. Wydarzenia organizowane z tej okazji przez samorządy odbędą się pod nazwą Święta Wolności i Solidarności. więcej »
 
 

Wystrzał kolorów i radości z okazji Dnia Dziecka...

Data dodania: 2019-06-03
Wspólne świętowanie Dnia Dziecka odbyło się 1 czerwca 2019 roku w Parku Syberka, który zamienił się w dziecięcą krainę radości i kolorów. To wyjątkowe wydarzenie rozpoczęło się wręczaniem pucharów i dyplomów ... więcej »
 
 

Wypadek quada z motocyklem - policjanci apelują o...

Data dodania: 2019-06-03
W minioną sobotę będąc poza drogą publiczną 25-letni kierowca motocykla ktm nie zachował należytej ostrożności i doprowadził do zderzenia z qudem. Bez wątpienia nie tylko... więcej »
 
 

Dozór za znęcanie nad 5-letnim synem

Data dodania: 2019-06-03
Policyjnym dozorem została objęta 27-letnia będzinianka podejrzana o znęcanie się nad swoim 5-letnim synem. Domową przemoc wobec dziecka ujawniła pracownica opieki społecznej, która w... więcej »
 
 

Akcja "Trzeźwość"...

Data dodania: 2019-06-03
Dzisiejszy poranek i wczesne godziny popołudniowe na będzińskich drogach i ulicach upłyną pod znakiem wzmożonej kontroli trzeźwości kierujących. Policjanci z będzińskiej drog&... więcej »
 


Strona: 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 z 223
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Jak długo codziennie korzystasz z internetu?
do godziny
od jednej do dwóch godzin
od dwóch do czterech godzin
od czterech do ośmiu godzin
osiem godzin lub więcej
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 


Powiat będziński –
powiat centralnej części województwa śląskiego z siedzibą w mieście Będzin. Powiat tworzą gminy: Będzin, Czeladź, Sławków, Wojkowice, Siewierz, Bobrowniki, Mierzęcice oraz Psary, zajmując powierzchnię 364 km².

Powiat położony jest w Zagłębiu Dąbrowskim; jego największym bogactwem jest węgiel kamienny, a co za tym idzie główną gałąź tutejszej gospodarki stanowił przemysł wydobywczy. Obecnie prym wiedzie energetyka, a przemysł wydobywczy na dzień dzisiejszy reprezentują jedynie Górnicze Zakłady Dolomitowe w Siewierzu.

Powiat będziński prócz bogactwa w postaci "czarnego złota" poszczycić się może także bogactwem zabytków, w tym obozowiskiem z epoki mezolitu w Boguchwałowicach, zamkiem królewskim w Będzinie z XIV wieku czy dworkiem z I połowy XVII wieku w Dobieszowicach.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola