Belka
Czwartek, 17 Czerwca 2021   imieniny: Albert, Laura, Adolf
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Będziński park "Małpi gaj" zmienia swoje oblicze. Wkrótce miasto zyska nową przestrzeń rekreacyjną

Data publikacji: 2019-06-28, Data modyfikacji: 2019-07-01
A A AWydrukDrukuj  
 
Trwają prace związane z modernizacją zaniedbanego i nieco zapomnianego parku nazywanego przez mieszkańców „Małpi gaj”. W najbliższym czasie Będzin wzbogaci się o kolejne ciekawe miejsca, które zagwarantują mieszkańcom możliwość spędzania wolnego czasu w atrakcyjnie zaaranżowanym plenerze, przyczyniając się do poprawy jakości ich życia, niezależnie od wieku oraz preferowanej formy wypoczynku. Małpi gaj w Będzinie – fot. UM BędzinNa finiszu są już prace związane z montażem podświetlanej fontanny, która powstanie na będzińskiej plaży. To jednak nie koniec atrakcji. Ku końcowi zmierzają także prace związane z modernizacją będzińskiego „małpiego gaju”, zlokalizowanego nad brzegiem Czarnej Przemszy. – Z każdym dniem małpi gaj wygląda lepiej. Powstały już alejki i plac treningowy dla psów – agility, pojawiły się też nowoczesne słupy oświetleniowe i ławki – mówi Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina. Małpi gaj w Będzinie – fot. UM BędzinPrace powinny zakończyć się wraz z końcem czerwca. Ponadto, wkrótce mieszkańcy będą mogli także korzystać z tężni solankowej. Pierwsza z trzech zaplanowanych tężni powstanie w parku Syberka, w pobliżu ulicy Czeladzkiej i Małobądzkiej Artykuł Będziński park „Małpi gaj” zmienia swoje oblicze. Wkrótce miasto zyska nową przestrzeń rekreacyjną pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=46223
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Jak długo codziennie korzystasz z internetu?
do godziny
od jednej do dwóch godzin
od dwóch do czterech godzin
od czterech do ośmiu godzin
osiem godzin lub więcej
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 


Powiat będziński –
powiat centralnej części województwa śląskiego z siedzibą w mieście Będzin. Powiat tworzą gminy: Będzin, Czeladź, Sławków, Wojkowice, Siewierz, Bobrowniki, Mierzęcice oraz Psary, zajmując powierzchnię 364 km².

Powiat położony jest w Zagłębiu Dąbrowskim; jego największym bogactwem jest węgiel kamienny, a co za tym idzie główną gałąź tutejszej gospodarki stanowił przemysł wydobywczy. Obecnie prym wiedzie energetyka, a przemysł wydobywczy na dzień dzisiejszy reprezentują jedynie Górnicze Zakłady Dolomitowe w Siewierzu.

Powiat będziński prócz bogactwa w postaci "czarnego złota" poszczycić się może także bogactwem zabytków, w tym obozowiskiem z epoki mezolitu w Boguchwałowicach, zamkiem królewskim w Będzinie z XIV wieku czy dworkiem z I połowy XVII wieku w Dobieszowicach.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola