Belka
Środa, 14 Kwietnia 2021   imieniny: Julianna, Justyna, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Areszt dla narkotykowego dilera

Data dodania: 2019-06-10
Na wniosek policji i prokuratury, będziński sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu 33-letniego mieszkańca Czeladzi, zatrzymanego w związku z popełnionymi przestępstwami narkotyko... więcej »
 
 

Śmiertelny wypadek z udziałem pieszej na Al....

Data dodania: 2019-06-10
Będzińscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w sobotnie przedpołudnie w Będzinie na Alei Kołłątaja. Ze wstępnych... więcej »
 
 

Ogłoszenie o naborach na wnioski prace interwencyjne

Data dodania: 2019-06-10
  OGŁOSZENIE   Powiatowy Urząd Pracy w Będzinie informuje, iż od dnia 10.06.2019r. rozpoczyna nabór ciągły wniosków o organizowanie prac interwencyjnych.  ... więcej »
 
 

Zmarł Jerzy Rebeta

Data dodania: 2019-06-08
Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci   ŚP. Jerzego Rebety   radnego Rady Powiatu Będzińskiego oraz radnego Rady Miasta Czeladź. Składamy najszczersz... więcej »
 
 

Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia...

Data dodania: 2019-06-07
W piątek 7 czerwca w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Stefana Żeromskiego w Będzinie odbył się jubileusz Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego, k... więcej »
 
 

XII Sesja Rady Miejskiej Będzina

Data dodania: 2019-06-07
Przewodniczący Rady Miejskiej Będzina serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców miasta na XII sesję Rady Miejskiej Będzina, która odbędzie się w dniu 13 czerwca 2019 roku (czwartek) o godzinie 10.00 w sali sesyjnej Urzę... więcej »
 
 

V Kongres Praktyków Biznesu w Humanitas

Data dodania: 2019-06-07
Budowanie i zarządzanie zespołem, przywództwo i liderstwo, motywacja i rozwiązywanie konfliktów oraz wyróżnienie się w pełnej konkurencji i coraz bardziej wymagającej przestrzeni social media – to tematy wiodące tegor... więcej »
 
 

Zaproszenie do udziału w projektach

Data dodania: 2019-06-06
W związku z realizacją projektu "Wzmocnij swoje kwalifikacje zawodowe! Szkolenia specjalistyczne: grafika komputerowa... więcej »
 
 

Nowoczesne radiowozy dla będzińskich stróżów prawa

Data dodania: 2019-06-06
Uroczyste przekazanie 5 nowoczesnych radiowozów odbyło się dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Będzinie. Toyoty z napędem hybrydowym, które zasiliły flotę będzińskiej poli... więcej »
 
 

Całodobowa akcja "Alkohol i Narkotyki" w powiecie...

Data dodania: 2019-06-06
Dzisiaj od wczesnych godzin rannych na drogach i ulicach powiatu będzińskiego, podobnie jak na terenie całego kraju, policjanci ruchu drogowego prowadzą działania pod kryptonimem „Alkohol i narkotyki... więcej »
 


Strona: 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 z 223
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Jak długo codziennie korzystasz z internetu?
do godziny
od jednej do dwóch godzin
od dwóch do czterech godzin
od czterech do ośmiu godzin
osiem godzin lub więcej
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 


Powiat będziński –
powiat centralnej części województwa śląskiego z siedzibą w mieście Będzin. Powiat tworzą gminy: Będzin, Czeladź, Sławków, Wojkowice, Siewierz, Bobrowniki, Mierzęcice oraz Psary, zajmując powierzchnię 364 km².

Powiat położony jest w Zagłębiu Dąbrowskim; jego największym bogactwem jest węgiel kamienny, a co za tym idzie główną gałąź tutejszej gospodarki stanowił przemysł wydobywczy. Obecnie prym wiedzie energetyka, a przemysł wydobywczy na dzień dzisiejszy reprezentują jedynie Górnicze Zakłady Dolomitowe w Siewierzu.

Powiat będziński prócz bogactwa w postaci "czarnego złota" poszczycić się może także bogactwem zabytków, w tym obozowiskiem z epoki mezolitu w Boguchwałowicach, zamkiem królewskim w Będzinie z XIV wieku czy dworkiem z I połowy XVII wieku w Dobieszowicach.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola