Belka
Niedziela, 24 Czerwca 2018   imieniny: Danuta, Emilia, Jan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Najzdolniejsi uczniowie nagrodzeni

Data dodania: 2018-06-20
Podczas uroczystości, która odbyła się w Teatrze Dzieci Zagłębia nagrodą Prezydenta Miasta Będzina zostali wyróżnieni uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych za sukcesy w ro... więcej »
 
 

Debata na temat programu Bezpieczny Będzin

Data dodania: 2018-06-20
"Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ" to przedmiot debaty zorganizowanej przez Urząd Miejski w Będzinie oraz Powiatową Komendę Policji w Będzinie. ... więcej »
 
 

Zakończenie roku harcerskiego

Data dodania: 2018-06-20
Hufiec Ziemi Będzińskiej zakończył rok harcerski 2017/2018. Była to również okazja do zmierzenia się w rajdzie terenowym „Kapsuła czasu” i wypróbowania nowych namiotów. więcej »
 
 

Ogłszenie Instytutu Badań Naukowych

Data dodania: 2018-06-19
OGŁOSZENIE Instytut Badań Naukowych powiadamia o organizacji ostatnich edycji seminarium informacyjnego skierowanego dla pracodawców, właścicieli fi... więcej »
 
 

Ogłoszenie o naborze wniosków na podjęcie...

Data dodania: 2018-06-18
UWAGA Powiatowy Urząd Pracy w Będzinie ogłasza nabór wniosków o przyznawanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodar... więcej »
 
 

Prezydent Będzina z absolutorium

Data dodania: 2018-06-13
Podczas dzisiejszej LII sesji Rady Miejskiej Będzina radni, po wysłuchaniu opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach oraz Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Będzinie, udzielili więcej »
 
 

Strefa Kibica w parku Syberka

Data dodania: 2018-06-13
Prezydent Miasta Będzina zaprasza na wspólne oglądanie meczów na żywo w parku Syberka. Na wszystkich, którzy chcą kibicować najlepszym drużynom, czeka mnóstwo atrakcji, a także ... więcej »
 
 

Bezpłatne badania mammograficzne

Data dodania: 2018-06-13
Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię? Niespełna połowa uprawionych Polek zgłasza się co roku na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania R... więcej »
 
 

Zwolnienie z podatku od posiadania psa

Data dodania: 2018-06-11
W Będzinie mieszkańcy mogą skorzystać ze zwolnień z podatku od posiadania psa. Jego stawka wynosi 45 zł za pierwszego psa, a za każdego następnego 25 zł. Jeśli pies został adopt... więcej »
 
 

W Łagiszy odbył się rodzinny festyn kulinarny

Data dodania: 2018-06-11
W Szkole Podstawowej nr 9 w Łagiszy już po raz drugi zorganizowano festyn rodzinny „Kucharze Dzieciom”. Dla najmłodszych, ich rodziców i wszystkich zaproszonych gości przygotowano... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 116
loading...
Kreska
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Wyślij SMS

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 


Powiat będziński –
powiat centralnej części województwa śląskiego z siedzibą w mieście Będzin. Powiat tworzą gminy: Będzin, Czeladź, Sławków, Wojkowice, Siewierz, Bobrowniki, Mierzęcice oraz Psary, zajmując powierzchnię 364 km².

Powiat położony jest w Zagłębiu Dąbrowskim; jego największym bogactwem jest węgiel kamienny, a co za tym idzie główną gałąź tutejszej gospodarki stanowił przemysł wydobywczy. Obecnie prym wiedzie energetyka, a przemysł wydobywczy na dzień dzisiejszy reprezentują jedynie Górnicze Zakłady Dolomitowe w Siewierzu.

Powiat będziński prócz bogactwa w postaci "czarnego złota" poszczycić się może także bogactwem zabytków, w tym obozowiskiem z epoki mezolitu w Boguchwałowicach, zamkiem królewskim w Będzinie z XIV wieku czy dworkiem z I połowy XVII wieku w Dobieszowicach.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola