Belka
Czwartek, 29 Września 2022   imieniny: Michalina, Michał, Rafał
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

1000 miejsc pracy - grupa Johnson Electric rozpoczęła produkcję w Będzinie

Data publikacji: 2016-11-22, Data modyfikacji: 2016-11-22
A A AWydrukDrukuj  
 
1000 miejsc pracy - grupa Johnson Electric rozpoczęła produkcję w Będzinie

W naszym mieście odbyło się dziś oficjalne otwarcie zakładu należącego do grupy Johnson Electric. Hala produkcyjna o powierzchni ponad 8 tys. m2 znajduje się na terenach inwestycyjnych położonych pomiędzy ulicami Zagórską i Krakowską.

Sam prezes Johnson Electric dr Patrick Wang wziął udział w uroczystym otwarciu nowo wybudowanej fabryki. Dzięki tej inwestycji Będzin stał się niejako częścią grupy kapitałowej, która działa w 24 krajach na świecie i zatrudnia niemalże 40 tys. osób. Współpracuje m.in. z takimi firmami jak Boeing, Bosch, Siemens czy Vaillant. 
Podkreślić należy, że to dopiero początek gospodarczego boomu, gdyż udało się pozyskać kolejnych inwestorów, którzy chcą ulokować swój kapitał w naszym mieście.

W fabryce produkowane są m.in. systemy napędowe, podzespoły i systemy sterowania dla branżysamochodowej, medycznej i AGD. Ulokowanie w Będzinie zakładu dającego 1000 miejsc pracy jest niewątpliwym sukcesem gospodarczym naszego miasta, największym jaki miał miejsce w ciągu ostatnich trzech dekad.

redakcja, Źródło artykułu: bedzin.pl, Autor zdjęć: bedzin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Jak długo codziennie korzystasz z internetu?
do godziny
od jednej do dwóch godzin
od dwóch do czterech godzin
od czterech do ośmiu godzin
osiem godzin lub więcej
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 


Powiat będziński –
powiat centralnej części województwa śląskiego z siedzibą w mieście Będzin. Powiat tworzą gminy: Będzin, Czeladź, Sławków, Wojkowice, Siewierz, Bobrowniki, Mierzęcice oraz Psary, zajmując powierzchnię 364 km².

Powiat położony jest w Zagłębiu Dąbrowskim; jego największym bogactwem jest węgiel kamienny, a co za tym idzie główną gałąź tutejszej gospodarki stanowił przemysł wydobywczy. Obecnie prym wiedzie energetyka, a przemysł wydobywczy na dzień dzisiejszy reprezentują jedynie Górnicze Zakłady Dolomitowe w Siewierzu.

Powiat będziński prócz bogactwa w postaci "czarnego złota" poszczycić się może także bogactwem zabytków, w tym obozowiskiem z epoki mezolitu w Boguchwałowicach, zamkiem królewskim w Będzinie z XIV wieku czy dworkiem z I połowy XVII wieku w Dobieszowicach.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola