Belka
Czwartek, 18 Października 2018   imieniny: Juliana, Lukasza, Bogumiła
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Kolejny sukces w szpitalu w Czeladzi: sala...

Data dodania: 2018-10-17
  W środę 17 października br. uroczystego otwarcia Sali Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego dokonali między innymi: Starosta Będziński Arkadiusz Watoła, Przewodniczący Rady Pow... więcej »
 
 

Tysiące powodów by czytać - zagłosuj na...

Data dodania: 2018-10-17
10 tysięcy książek trafi do bibliotek szkolnych w całej Polsce w kolejnej edycji konkursu Empiku „Tysiąc powodów by czytać”. Nagrody dostaną szkoły, które otrzymaj&... więcej »
 
 

Zakończyła się przebudowa jednego z ważniejszych...

Data dodania: 2018-10-17
Zakończyła się przebudowa skrzyżowania na Syberce w Będzinie. Nowe rondo ma usprawnić komunikację i poprawić poziom bezpieczeństwa. W lipcu rozpoczęła się przebudowa skr... więcej »
 
 

Złodziej sklepowy wpadł z amfetaminą

Data dodania: 2018-10-16
W ręce będzińskich stróżów prawa wpadł 26-letni będzinianin, który na terenie jednego z marketów dokonał kilkakrotnie kradzieży artykułów chemicznych ... więcej »
 
 

Policyjna akcja "Motor" w powiecie...

Data dodania: 2018-10-16
Dzisiaj od godziny 6.00 do godziny 22.00 będzińscy policjanci będą prowadzić działania pod nazwą „Motor”. Celem policyjnej akcji jest zmniejszenie ilości kierujących motocyk... więcej »
 
 

52 kg marihuany przejęte przez będzińskich...

Data dodania: 2018-10-16
Będzińscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową uzyskali informację, że na terenie nieużytków w Sączowie uprawiane są konopie indyjskie. Kiedy doszł... więcej »
 
 

Otwarcie ronda na Syberce w Będzinie

Data dodania: 2018-10-16
W dniu 16 października br. miało miejsce uroczyste otwarcie ronda powstałego po przebudowie skrzyżowania ul. Piłsudskiego z ul. Rafała Sznajdera i ul. Sierżanta Załogi w Będzinie. Rondo... więcej »
 
 

Wręczenie pucharu w Specjalnym Ośrodku Szkolno...

Data dodania: 2018-10-16
  W dniu 16 października br. miało miejsce wręczenie pucharu Zespołowi Wokalnemu Szkoły Podstawowej nr 2 w Będzinie, którego to dokonał Starosta Będziński Arkadiusz W... więcej »
 
 

Dzień Edukacji Narodowej 2018

Data dodania: 2018-10-16
Każdego roku Dzień Edukacji Narodowej jest okazją, by zwrócić uwagę na wyczerpującą i pełną zaangażowania pracę nauczycieli i pedagogów, tak ważną dla ... więcej »
 
 

Policjanci przejęli narkotyki za ponad 1,5 mln zł

Data dodania: 2018-10-16
Policjanci zabezpieczyli 52 kg marihuany, którą uprawiano na terenie nieużytków w Sączowie. Szacunkowa czarnorynkowa wartość przejętych przez będzińskich policjantów nar... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 146
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 


Powiat będziński –
powiat centralnej części województwa śląskiego z siedzibą w mieście Będzin. Powiat tworzą gminy: Będzin, Czeladź, Sławków, Wojkowice, Siewierz, Bobrowniki, Mierzęcice oraz Psary, zajmując powierzchnię 364 km².

Powiat położony jest w Zagłębiu Dąbrowskim; jego największym bogactwem jest węgiel kamienny, a co za tym idzie główną gałąź tutejszej gospodarki stanowił przemysł wydobywczy. Obecnie prym wiedzie energetyka, a przemysł wydobywczy na dzień dzisiejszy reprezentują jedynie Górnicze Zakłady Dolomitowe w Siewierzu.

Powiat będziński prócz bogactwa w postaci "czarnego złota" poszczycić się może także bogactwem zabytków, w tym obozowiskiem z epoki mezolitu w Boguchwałowicach, zamkiem królewskim w Będzinie z XIV wieku czy dworkiem z I połowy XVII wieku w Dobieszowicach.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola