Belka
Czwartek, 17 Czerwca 2021   imieniny: Albert, Laura, Adolf
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Groźny wypadek na DK 86 w rejonie Podwarpia

Data dodania: 2019-07-08
Będzińscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło przedwczoraj około południa na trasie DK 86 w pobliżu Podwarpia. Z nieznanych dotyc... więcej »
 
 

Jazdę "na gapę"...

Data dodania: 2019-07-08
W zemście za przedwcześnie zakończoną podróż "na gapę" 23-letni mieszkaniec Będzina wybił szybę w miejskim autobusie. Wandal wpadł w ręce wojkowickich stró&... więcej »
 
 

Wzięli narkotyki i zasnęli na przystanku....

Data dodania: 2019-07-05
Kompletnie odurzoną narkotykami parę zastali na przystanku autobusowym policjanci z Będzina. Zatrzymani nie wiedzieli, gdzie są i jak się nazywają. Obok siedziała w wózku ich dwuletnia c&o... więcej »
 
 

Rozpoczęcie Wakacyjnych Czwartków na plaży...

Data dodania: 2019-07-05
Cykl wakacyjnych cotygodniowych spotkań Studentów Uniwerytetu Trzeciego Wieku - został otwarty! Wczoraj gościła energetyczna i gorąca atmosfera. Była zumba gold, plażowanie, konsumowanie, słowem wakacyjny chillout. więcej »
 
 

Iluminacja fontanny na plaży miejskiej

Data dodania: 2019-07-05
W najbliższą sobotę odbędzie się oficjalne otwarcie nowej wodnej atrakcji na plaży miejskiej w Będzinie. Od godz. 19.00. wszystkie dzieci zapraszamy na animacje, gry i zabawy, dmuchańce, watę cukrową oraz popcorn. więcej »
 
 

Bezpłatne badanie słuchu dla mieszkańców Będzina

Data dodania: 2019-07-04
Bezpłatne badania słuchu dla mieszkańców Będzina zostaną przeprowadzone w dniu 12 lipca 2019 roku przy Ośrodku Sportu i Rekreacji, ul. Sportowa 4. więcej »
 
 

Nowa procedura rejestracji osób bezrobotnych

Data dodania: 2019-07-04
Od 1 lipca br. rejestracja osób bezrobotnych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Będzinie odbywać się będzie bez konieczności wypisywania karty rejestracyjnej, którą wypełni elektronicznie pracownik urzędu. Rejestracja odby... więcej »
 
 

MIT: Najbezpieczniej jest na prostej drodze?

Data dodania: 2019-07-04
Przykładem mitu, który funkcjonuje w społeczeństwie jest przeświadczenie, że na prostych odcinkach dróg jest najbezpieczniej. W oparciu o dane statystyczne z ubiegłorocznych wakacji obal... więcej »
 
 

Stan kadrowy w śląskiej policji

Data dodania: 2019-07-04
W związku z pojawiającymi się w mediach artykułami wyrażającymi zaniepokojenie ilością wakatów w Policji wyjaśniamy: bezpieczeństwo mieszkańców naszego wojew&oac... więcej »
 
 

Wpadł z podróbkami na targu

Data dodania: 2019-07-04
Odzież sportową i obuwie opatrzone znakami towarowymi znanych marek zabezpieczyli wczoraj na targowisku miejskim w Będzinie policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą b... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 223
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Jak długo codziennie korzystasz z internetu?
do godziny
od jednej do dwóch godzin
od dwóch do czterech godzin
od czterech do ośmiu godzin
osiem godzin lub więcej
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 


Powiat będziński –
powiat centralnej części województwa śląskiego z siedzibą w mieście Będzin. Powiat tworzą gminy: Będzin, Czeladź, Sławków, Wojkowice, Siewierz, Bobrowniki, Mierzęcice oraz Psary, zajmując powierzchnię 364 km².

Powiat położony jest w Zagłębiu Dąbrowskim; jego największym bogactwem jest węgiel kamienny, a co za tym idzie główną gałąź tutejszej gospodarki stanowił przemysł wydobywczy. Obecnie prym wiedzie energetyka, a przemysł wydobywczy na dzień dzisiejszy reprezentują jedynie Górnicze Zakłady Dolomitowe w Siewierzu.

Powiat będziński prócz bogactwa w postaci "czarnego złota" poszczycić się może także bogactwem zabytków, w tym obozowiskiem z epoki mezolitu w Boguchwałowicach, zamkiem królewskim w Będzinie z XIV wieku czy dworkiem z I połowy XVII wieku w Dobieszowicach.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola