Belka
Czwartek, 29 Września 2022   imieniny: Michalina, Michał, Rafał
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
MIEJSKI KONKURS RECYTATORSKI ROZSTRZYGNIĘTY!

MIEJSKI KONKURS RECYTATORSKI ROZSTRZYGNIĘTY!

Data dodania: 2022-04-10
1 kwietnia 2022 roku w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie spotkali się uczestnicy, opiekunowie i członkowie komisji by dokonać podsumowania miejskiego etapu konkursu „Mały OKR” 2022. więcej »
 
 JARMARK WIELKANOCNY!

JARMARK WIELKANOCNY!

Data dodania: 2022-04-01
Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski zaprasza na Jarmark Wielkanocny, który odbędzie się w drugą niedzielę kwietnia na Bulwarach Czarnej Przemszy przy Miejskiej i Powiatowej Bubliotece Publicznej. więcej »
 
SZANSA – FORMY AKTYWNEGO WSPARCIA OBSZARU ZREWITALIZOWANEGO

SZANSA – FORMY AKTYWNEGO WSPARCIA OBSZARU...

Data dodania: 2022-03-22
Mieszkańców obszarów rewitalizacji Śródmieście oraz Ksawera zachęcamy do udziału w projekcie „Szansa - formy aktywnego wsparcia obszaru zrewitalizowanego". więcej »
 
5 wskazówek, jak dbać o cerę!

5 wskazówek, jak dbać o cerę!

Data dodania: 2022-03-20
Piękna cera to marzenie wielu osób. Aby utrzymać skórę twarzy w dobrej kondycji, trzeba ją odpowiednio pielęgnować. Sprawdź, jak dbać o cerę! więcej »
 
Jak będzińskie spółdzielnie bronią siebie i mieszkańców przed szalejącymi podwyżkami?

Jak będzińskie spółdzielnie bronią siebie i...

Data dodania: 2022-02-16
Początek roku rozpoczął się szeregiem podwyżek. Objęły one także ceny na rynku energii oraz gazu. Przedsiębiorcy otrzymali rachunki za gaz i prąd nawet o kilkaset procent wyższe niż w 2021 r. Wzrosła też płaca minimalna. Ceny te wpływają na koszty funkcjonowania różnych gałęzi gospodarki, w tym na koszty utrzymania mieszkań spółdzielczych. Czy spółdzielnie, których koszty w ponad 50% są zupełnie niezależne od nich, a większość pozostałych wynika z cen rynkowych są w stanie chronić lokatorów przed falą podwyżek, z którą same walczą? więcej »
 
 

Groźny wypadek na DK 86 w rejonie Podwarpia

Data dodania: 2019-07-08
Będzińscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło przedwczoraj około południa na trasie DK 86 w pobliżu Podwarpia. Z nieznanych dotyc... więcej »
 
 

Jazdę "na gapę"...

Data dodania: 2019-07-08
W zemście za przedwcześnie zakończoną podróż "na gapę" 23-letni mieszkaniec Będzina wybił szybę w miejskim autobusie. Wandal wpadł w ręce wojkowickich stró&... więcej »
 
 

Wzięli narkotyki i zasnęli na przystanku....

Data dodania: 2019-07-05
Kompletnie odurzoną narkotykami parę zastali na przystanku autobusowym policjanci z Będzina. Zatrzymani nie wiedzieli, gdzie są i jak się nazywają. Obok siedziała w wózku ich dwuletnia c&o... więcej »
 
 

Rozpoczęcie Wakacyjnych Czwartków na plaży...

Data dodania: 2019-07-05
Cykl wakacyjnych cotygodniowych spotkań Studentów Uniwerytetu Trzeciego Wieku - został otwarty! Wczoraj gościła energetyczna i gorąca atmosfera. Była zumba gold, plażowanie, konsumowanie, słowem wakacyjny chillout. więcej »
 
 

Iluminacja fontanny na plaży miejskiej

Data dodania: 2019-07-05
W najbliższą sobotę odbędzie się oficjalne otwarcie nowej wodnej atrakcji na plaży miejskiej w Będzinie. Od godz. 19.00. wszystkie dzieci zapraszamy na animacje, gry i zabawy, dmuchańce, watę cukrową oraz popcorn. więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 223
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Jak długo codziennie korzystasz z internetu?
do godziny
od jednej do dwóch godzin
od dwóch do czterech godzin
od czterech do ośmiu godzin
osiem godzin lub więcej
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 


Powiat będziński –
powiat centralnej części województwa śląskiego z siedzibą w mieście Będzin. Powiat tworzą gminy: Będzin, Czeladź, Sławków, Wojkowice, Siewierz, Bobrowniki, Mierzęcice oraz Psary, zajmując powierzchnię 364 km².

Powiat położony jest w Zagłębiu Dąbrowskim; jego największym bogactwem jest węgiel kamienny, a co za tym idzie główną gałąź tutejszej gospodarki stanowił przemysł wydobywczy. Obecnie prym wiedzie energetyka, a przemysł wydobywczy na dzień dzisiejszy reprezentują jedynie Górnicze Zakłady Dolomitowe w Siewierzu.

Powiat będziński prócz bogactwa w postaci "czarnego złota" poszczycić się może także bogactwem zabytków, w tym obozowiskiem z epoki mezolitu w Boguchwałowicach, zamkiem królewskim w Będzinie z XIV wieku czy dworkiem z I połowy XVII wieku w Dobieszowicach.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola