Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Ogłoszenie - staże

Data dodania: 2018-12-12
Powiatowy Urząd Pracy w Będzinie informuje, że istnieje możliwość składania przez organizatorów stażu - pracodawców wniosków o zawarcie umowy o zorganizowanie staż... więcej »
 
 

Kondolencje

Data dodania: 2018-12-12
Pani Annie Drzewieckiej Wiceprezydent Miasta Będzina wyrazy głębokiego współczucia i żalu z powodu śmierci Ojca składa Prezydent Miasta Będzina wraz z Przewodniczącym i Radnymi Rady Miejskiej Będzina. więcej »
 
 

Kondolencje

Data dodania: 2018-12-12
Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jerzego Fazana, byłego Radnego Rady Miejskiej Będzina. Rodzinie i Przyjaciołom wyrazy głębokiego współczucia przekazują Przewodniczący Rady Miejskiej B... więcej »
 
 

O krok od tragedii. Uratował 60-latkę przed...

Data dodania: 2018-12-11
Dzielnicowy z będzińskiego Grodźca uratował przed zamarznięciem samotnie mieszkającą 60-letnią mieszkankę miasta. Dzięki szybkiej reakcji kobieta znalazła opiekę w plac&o... więcej »
 
 

Kondolencje

Data dodania: 2018-12-11
Zmarł przyjaciel naszego miasta Jerzy Fazan, wieloletni będziński lekarz, społecznik, radny Rady Miejskiej Będzina, osoba, która zawsze niosła pomoc potrzebującym. więcej »
 
 

"Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo" w powiecie...

Data dodania: 2018-12-10
Trwa ogólnopolska kampania „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Ma ona na celu uświadomienie użytkownikom dróg, jak ważnym elementem, szczególnie w okresie je... więcej »
 
 

Dzielnicowy uratował samotną kobietę przed...

Data dodania: 2018-12-10
Dzielnicowy z będzińskiego Grodźca uratował przed zamarznięciem samotnie mieszkającą 60-letnią mieszkankę miasta. Wychłodzona i schorowana kobieta mieszkała w nieogrzewanym, p... więcej »
 
 

IV edycja programu stypendialnego dla młodych...

Data dodania: 2018-12-10
  Fundusz Natalii Partyki w partnerstwie z siecią sklepów Biedronka uruchomił IV edycję programu stypendialnego dla młodych zdolnych sportowców borykających się z trudnoś... więcej »
 
 

Miejsce przyjazne seniorom. Trwa rekrutacja

Data dodania: 2018-12-10
Trwa rekrutacja do będzińskiego Centrum Usług Społecznych. W obiekcie znajdą się dwie formy wsparcia społecznego tj. Klub Seniora oraz Dzienny Dom Pomocy. W byłej siedzibie Powiatowego Urz&... więcej »
 
 

Poczuj świąteczną atmosferę na...

Data dodania: 2018-12-10
Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski zaprasza mieszkańców do odwiedzenia stoisk z wyrobami świątecznymi, gdzie będzie można kupić piękne ozdoby choinkowe oraz niebanalne prezenty dla najbliższych. więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 162
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 


Powiat będziński –
powiat centralnej części województwa śląskiego z siedzibą w mieście Będzin. Powiat tworzą gminy: Będzin, Czeladź, Sławków, Wojkowice, Siewierz, Bobrowniki, Mierzęcice oraz Psary, zajmując powierzchnię 364 km².

Powiat położony jest w Zagłębiu Dąbrowskim; jego największym bogactwem jest węgiel kamienny, a co za tym idzie główną gałąź tutejszej gospodarki stanowił przemysł wydobywczy. Obecnie prym wiedzie energetyka, a przemysł wydobywczy na dzień dzisiejszy reprezentują jedynie Górnicze Zakłady Dolomitowe w Siewierzu.

Powiat będziński prócz bogactwa w postaci "czarnego złota" poszczycić się może także bogactwem zabytków, w tym obozowiskiem z epoki mezolitu w Boguchwałowicach, zamkiem królewskim w Będzinie z XIV wieku czy dworkiem z I połowy XVII wieku w Dobieszowicach.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola