Wiadomości - Miejski serwis informacyjny: Będzin, Czeladź, Wojkowice, Bobrowniki, Mierzęcice
Belka
Wtorek, 21 Sierpnia 2018   imieniny: Joanna, Kazimiera, Franciszek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Bulwary Czarnej Przemszy zmienią swoje oblicze

Data dodania: 2018-08-18
Będzin ogłosił drugi przetarg na zagospodarowanie bulwarów Czarnej Przemszy. Pierwszy unieważniono, bo do przetargu nie stanęła żadna firma. Wkrótce bulwary Czarnej Przemszy zmieni... więcej »
 
 

PODSUMOWANIE AKCJI "ALKOHOL I...

Data dodania: 2018-08-17
Wczoraj od wczesnych godzin rannych do świtu dnia dzisiejszego policjanci z będzińskiej drogówki prowadzili działania "Alkohol i Narkotyki". Na zawartość alkoholu i środków odurza... więcej »
 
 

TRWA POLICYJNA AKCJA "BEZPIECZNY...

Data dodania: 2018-08-17
Będzińscy policjanci, podobnie jak wielu innych stróżów prawa w województwie śląskim, przeprowadzą dzisiaj na drogach i ulicach powiatu działania w ramach akcji "Bezpieczny ... więcej »
 
 

Informacja o wyniku przetargu z dnia 09.08.2018 r....

Data dodania: 2018-08-17
Informacja o wyniku przetargu z dnia 09.08.2018 r. na sprzedaż nieruchomości ozn. nr działki 285/11 k.m. 22 - Czeladź.     więcej »
 
 

Ogłoszenie

Data dodania: 2018-08-17
Powiatowy Urząd Pracy w Będzinie ogłasza nabór wniosków o przyznanie jednorazowo środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej do wysokości 25 000,00 zł. Nab&oa... więcej »
 
 

Zniszczył siedzisko w autobusie. Policja poszukuje...

Data dodania: 2018-08-16
Będzińscy policjanci poszukują mężczyzny, który zniszczył siedzenie w autobusie miejskim. Mundurowi proszą o pomoc w ustaleniu tożsamości. Do zdarzenia doszło 10 czerwca ok... więcej »
 
 

Nagłe przyspieszenie kroku zdradziło posiadacza...

Data dodania: 2018-08-16
Na widok policjantów 24 -letni mieszkańca Będzina przechadzając się ul. Modrzejowską gwałtownie przyspieszył. To zachowanie dało podstawę sądzić, że młodzieni... więcej »
 
 

POSZUKUJEMY WANDALA

Data dodania: 2018-08-16
Będzińscy policjanci poszukują mężczyzny, który dokonał zniszczenia siedziska w autobusie linii 616. Do zdarzenia doszło 10 czerwca tego roku około godziny 21:40 w rejonie dzielnicy S... więcej »
 
 

POLICYJNE DZIAŁANIA "ALKOHOL I NARKOTYKI"

Data dodania: 2018-08-16
Dzisiaj Policja prowadzi ogólnopolskie działania pn. „ALKOHOL i NARKOTYKI”, ukierunkowane na eliminowanie z ruchu drogowego osób będących w stanie po użyciu alkoholu lub środka dz... więcej »
 
 

TRWA REKRUTACJA DO SŁUŻBY W POLICJI

Data dodania: 2018-08-15
Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach informuje, że trwa nabór kandydatów do służby w Policji na rok 2018. Osoby zainteresowane służbą mogą składać dokumenty w ... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 125
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 


Powiat będziński –
powiat centralnej części województwa śląskiego z siedzibą w mieście Będzin. Powiat tworzą gminy: Będzin, Czeladź, Sławków, Wojkowice, Siewierz, Bobrowniki, Mierzęcice oraz Psary, zajmując powierzchnię 364 km².

Powiat położony jest w Zagłębiu Dąbrowskim; jego największym bogactwem jest węgiel kamienny, a co za tym idzie główną gałąź tutejszej gospodarki stanowił przemysł wydobywczy. Obecnie prym wiedzie energetyka, a przemysł wydobywczy na dzień dzisiejszy reprezentują jedynie Górnicze Zakłady Dolomitowe w Siewierzu.

Powiat będziński prócz bogactwa w postaci "czarnego złota" poszczycić się może także bogactwem zabytków, w tym obozowiskiem z epoki mezolitu w Boguchwałowicach, zamkiem królewskim w Będzinie z XIV wieku czy dworkiem z I połowy XVII wieku w Dobieszowicach.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola