Belka
Czwartek, 29 Września 2022   imieniny: Michalina, Michał, Rafał
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

23. Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

Data publikacji: 2017-01-06, Data modyfikacji: 2017-03-27
A A AWydrukDrukuj  
 
 23. Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

Najpiękniejsze kolędy i pastorałki z całego świata ponownie rozlegną się w Będzinie, pozwalając na zatopienie się w radosnej kontemplacji Bożego Narodzenia. Od 12 do 15 stycznia 2017 r. w naszym mieście odbędzie się się XXIII edycja największego kolędowego przeglądu w Polsce – Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika.

Od 12 do 14 stycznia 2017 r. w Państwowej Szkole Muzycznej im. F. Chopina będą odbywały się przesłuchania najlepszych wykonawców, wyłonionych podczas odbywających się w całej Polsce, a także na Ukrainie i Białorusi eliminacji. Najpiękniejsze bożonarodzeniowe kompozycje z różnych epok i krajów zaśpiewają soliści, chóry i zespoły.

Laureatów tegorocznej edycji wybierze jury pod przewodnictwem prof. dr hab. Jerzego Rachubińskiego (Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi), którego w ocenie wspierać będą prof. dr hab. Wiesław Delimat (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie) i ks. dr hab. Paweł Sobierajski (Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach).

Tradycyjnie festiwal zakończy się koncertem galowym, który w niedzielę 15 stycznia 2017 r. o godzinie 16:00 odbędzie się w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu na osiedlu Syberka.

Wstęp na koncert galowy jest otwarty dla wszystkich i darmowy.

Niech wspólne kolędowanie z uczestnikami festiwalu będzie okazją do wielu radości i wzruszeń oraz głębokich przeżyć artystycznych i duchowych!

redakcja, Źródło artykułu: bedzin.pl, Autor zdjęć: bedzin.pl
 
Komentarze
motylek   2017-03-23 18:40:53
bardzo ciekawa impreza promująca miasto. brawo dla organizatorów!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Jak długo codziennie korzystasz z internetu?
do godziny
od jednej do dwóch godzin
od dwóch do czterech godzin
od czterech do ośmiu godzin
osiem godzin lub więcej
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 


Powiat będziński –
powiat centralnej części województwa śląskiego z siedzibą w mieście Będzin. Powiat tworzą gminy: Będzin, Czeladź, Sławków, Wojkowice, Siewierz, Bobrowniki, Mierzęcice oraz Psary, zajmując powierzchnię 364 km².

Powiat położony jest w Zagłębiu Dąbrowskim; jego największym bogactwem jest węgiel kamienny, a co za tym idzie główną gałąź tutejszej gospodarki stanowił przemysł wydobywczy. Obecnie prym wiedzie energetyka, a przemysł wydobywczy na dzień dzisiejszy reprezentują jedynie Górnicze Zakłady Dolomitowe w Siewierzu.

Powiat będziński prócz bogactwa w postaci "czarnego złota" poszczycić się może także bogactwem zabytków, w tym obozowiskiem z epoki mezolitu w Boguchwałowicach, zamkiem królewskim w Będzinie z XIV wieku czy dworkiem z I połowy XVII wieku w Dobieszowicach.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola