Belka
Środa, 14 Kwietnia 2021   imieniny: Julianna, Justyna, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Nagrody Starosty rozdane

Data dodania: 2019-06-03
  Za nami XIX edycja Nagród Starosty Będzińskiego za Osiągnięcia w Dziedzinie Twórczości Artystycznej, Upowszechniania i Ochrony Kultury. Statuetki z rąk Starosty Sebastiana ... więcej »
 
 

Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 4 w Będzinie

Data dodania: 2019-06-03
  We wtorek 3 czerwca w Szkole Podstawowej nr 4 im. Stanisława Staszica w Będzinie odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Sebastian Szaleniec Starosta... więcej »
 
 

Cierpliwość policjantów została wynagrodzona

Data dodania: 2019-06-01
26-letni wojkowiczanin do wczoraj skutecznie unikał kontaktu ze stróżami prawa, chociaż jego udział w sprawie ograniczał się jedynie do roli świadka. Kolejna wizyta w jego domu zakońc... więcej »
 
 

Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Tenisie Ziemnym

Data dodania: 2019-05-31
Podobnie jak w latach ubiegłych korty ziemne będzińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji gościły policyjnych sportowców, którzy stanęli w szranki Wojewódzkich Mistrzostw Policji ... więcej »
 
 

Cierpliwość została wynagrodzona

Data dodania: 2019-05-31
26-letni wojkowiczanin do wczoraj skutecznie unikał kontaktu ze stróżami prawa, chociaż jego udział w sprawie ograniczał się jedynie do roli świadka. Kolejna wizyta w jego domu zakońc... więcej »
 
 

Trwają policyjne działania...

Data dodania: 2019-05-31
Na będzińskich drogach i ulicach prowadzone będą dzisiaj od godziny 6.00 do 22.00 policyjne działania "Prędkość". Ich celem jest dyscyplinowanie kierowców, którzy prowadz... więcej »
 
 

Dzień Dziecka: młody konsument też ma prawa

Data dodania: 2019-05-31
  Co zrobić, gdy zepsuła się hulajnoga? – pyta przedszkolak. Jak bezpiecznie inwestować pieniądze? – zastanawia się licealista. Sięgnij po książki dla dzieci ... więcej »
 
 

Ogłoszenie

Data dodania: 2019-05-30
Powiatowy Urząd Pracy w Będzinie ogłasza nabór wniosków o dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Umowy o przyznanie jednorazowo środków na podjęcie d... więcej »
 
 

Ogłoszenie o naborze wniosków o dotację na...

Data dodania: 2019-05-30
  OGŁOSZENIE   Powiatowy Urząd Pracy w Będzinie ogłasza nabór wniosków o dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej.   Umowy o przyznanie je... więcej »
 
 

Ruszyła II edycja Programu AS - Aktywny Senior

Data dodania: 2019-05-30
  Z inicjatywy Starosty Będzińskiego – Sebastiana Szaleńca ruszyła kolejna już edycja programu AS – Aktywny Senior. Tym razem Powiatowy Program dla Seniorów będzie trwa&... więcej »
 


Strona: 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 z 223
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Jak długo codziennie korzystasz z internetu?
do godziny
od jednej do dwóch godzin
od dwóch do czterech godzin
od czterech do ośmiu godzin
osiem godzin lub więcej
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 


Powiat będziński –
powiat centralnej części województwa śląskiego z siedzibą w mieście Będzin. Powiat tworzą gminy: Będzin, Czeladź, Sławków, Wojkowice, Siewierz, Bobrowniki, Mierzęcice oraz Psary, zajmując powierzchnię 364 km².

Powiat położony jest w Zagłębiu Dąbrowskim; jego największym bogactwem jest węgiel kamienny, a co za tym idzie główną gałąź tutejszej gospodarki stanowił przemysł wydobywczy. Obecnie prym wiedzie energetyka, a przemysł wydobywczy na dzień dzisiejszy reprezentują jedynie Górnicze Zakłady Dolomitowe w Siewierzu.

Powiat będziński prócz bogactwa w postaci "czarnego złota" poszczycić się może także bogactwem zabytków, w tym obozowiskiem z epoki mezolitu w Boguchwałowicach, zamkiem królewskim w Będzinie z XIV wieku czy dworkiem z I połowy XVII wieku w Dobieszowicach.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola