Belka
Wtorek, 20 Kwietnia 2021   imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Jakub Bednaruk asystentem Vitala Heynena. Trener...

Data dodania: 2019-07-04
Jakub Bednaruk dołączy do sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski! Trener będzińskiego MKS-u będzie asystował Vitalowi Heynenowi podczas turnieju finałowego Ligi Narodów w Chicago. W ob... więcej »
 
 

Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym -...

Data dodania: 2019-07-02
Liczby, tabele, czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Dlatego też każdego dnia przez cały okres wakacji Policja prezentuje bieżącą liczbę... więcej »
 
 

12. Edycja konkursu "policjant, który mi pomógł"...

Data dodania: 2019-07-02
W bieżącym roku zorganizowana została już 12. edycja ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”, którego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie d... więcej »
 
 

Kontrole autokarów w czasie wakacji

Data dodania: 2019-07-02
Wakacje to także czas wzmożonego ruchu pojazdów przewożących zorganizowane grupy na wycieczki, obozy i kolonie. W związku z tym mundurowi szczególną uwagę zwracają także n... więcej »
 
 

Liczba policjantów w polskiej policji - fakty

Data dodania: 2019-07-02
Według stanu na dzień 31 grudnia 2018 roku w polskiej Policji służyło 98 711 policjantów. Aby rzetelnie porównać stan etatowy Policji na przestrzeni lat należy przyjąć kon... więcej »
 
 

Rodzice pod wpływem narkotyków "opiekowali się...

Data dodania: 2019-07-02
Kompletnie odurzoną matkę oraz półprzytomnego ojca dwuletniego dziecka zastali wczorajszej nocy stróże prawa, wezwani na interwencję przy jednym z przystanków autobusowych w centrum B&... więcej »
 
 

Bezpieczne Wakacje na plaży miejskiej w Będzinie

Data dodania: 2019-07-01
W sobotę, 29 czerwca, na plaży miejskiej w Będzinie odbył się piknik rodzinny Bezpieczne Wakacje. Wydarzenie zorganizował Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny z Dąbrowy Górniczej z okazji 100.lecia służb sanitarnyc... więcej »
 
 

XI Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła

Data dodania: 2019-07-01
Z pięknie - i co ważne - ręcznie wykonanymi przedmiotami codziennego użytku przybyli do Będzina z całej Polski rzemieślnicy chcąc zaprezentować swoje wytwory podczas XI Jarmarku Rzemios... więcej »
 
 

Niezwykły jarmark w Będzinie zbliża się wielkimi...

Data dodania: 2019-06-29
W niedzielę, 30 czerwca w parku przy Pałacu Mieroszewskich w Będzinie podczas Jarmarku Rzemiosła i Rękodzieła swoje wyroby zaprezentują rzemieślnicy i artyści z całego regionu. Or... więcej »
 
 

Miasto podnosi stawki za wywóz śmieci. Zmiany...

Data dodania: 2019-06-29
Od 1 lipca zmianie ulegną stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi z nieruchomości zamieszkałych w Będzinie. Mieszkańcy zapłacą prawie dwa razy więcej. Będzińscy ... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 223
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Jak długo codziennie korzystasz z internetu?
do godziny
od jednej do dwóch godzin
od dwóch do czterech godzin
od czterech do ośmiu godzin
osiem godzin lub więcej
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 


Powiat będziński –
powiat centralnej części województwa śląskiego z siedzibą w mieście Będzin. Powiat tworzą gminy: Będzin, Czeladź, Sławków, Wojkowice, Siewierz, Bobrowniki, Mierzęcice oraz Psary, zajmując powierzchnię 364 km².

Powiat położony jest w Zagłębiu Dąbrowskim; jego największym bogactwem jest węgiel kamienny, a co za tym idzie główną gałąź tutejszej gospodarki stanowił przemysł wydobywczy. Obecnie prym wiedzie energetyka, a przemysł wydobywczy na dzień dzisiejszy reprezentują jedynie Górnicze Zakłady Dolomitowe w Siewierzu.

Powiat będziński prócz bogactwa w postaci "czarnego złota" poszczycić się może także bogactwem zabytków, w tym obozowiskiem z epoki mezolitu w Boguchwałowicach, zamkiem królewskim w Będzinie z XIV wieku czy dworkiem z I połowy XVII wieku w Dobieszowicach.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola