Belka
Czwartek, 17 Czerwca 2021   imieniny: Albert, Laura, Adolf
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Podsumowanie dwuletniego projektu Erasmus+ w "Koperniku"

Data publikacji: 2019-06-27, Data modyfikacji: 2019-06-28
A A AWydrukDrukuj  
 
  Przez dwa lata uczniowie i nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Będzinie pracowali nad realizacją projektu „Będzin, Chantonnay, Puertollano – moje miasto przyszłości”. Niestety przyszła już pora zakończyć udaną współpracę z liceami we Francji i Hiszpanii i podsumować nasze działania.   Udział w projekcie wzięło 33 uczniów z Polski, 17 uczniów z Hiszpanii, 16 uczniów z Francji. Celem projektu było zgłębianie szeroko rozumianych procesów urbanizacyjnych w naszych miastach, rozwijanie współpracy międzynarodowej oraz stworzenie uczniowskiej wizji miasta przyszłości przyjaznego dla różnych grup społecznych i demograficznych.   Realizacja projektu pozwoliła uczniom na doskonalenie pozaszkolnych umiejętności w zakresie technik multimedialnych, pogłębiła skuteczną komunikację w językach obcych, poszerzyła ich wiedzę z zakresu architektury i historii naszych miast. Europejską wartością dodaną była integracja międzykulturowa młodzieży i nauczycieli podczas wyjazdów do krajów partnerskich.   Uczestnicy projektu otrzymali certyfikaty Europass, które są międzynarodowym dokumentem potwierdzającym umiejętności zawodowe zwiększające realne szanse na zatrudnienie na europejskim rynku pracy.   Realizacja projektu nie byłaby tak dużym sukcesem, gdyby nie współpraca z lokalnymi władzami samorządowymi: Powiatem Będzińskim i Miastem Będzin oraz instytucjami takimi jak Miejska i Powiatowa Biblioteka w Będzinie, Muzeum Zagłębia w Będzinie, Uniwersytet Śląski, Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, Muzeum Śląskie w Katowicach oraz lokalnymi artystami i przedsiębiorcami.         Źródło: I LO w Będzinie

Pełna treść wiadomości na: powiat.bedzin.pl/aktualnosci/3774-podsumowanie-dwuletniego-projektu-erasmus-w-koperniku
powiat.bedzin.pl, Źródło artykułu: powiat.bedzin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Jak długo codziennie korzystasz z internetu?
do godziny
od jednej do dwóch godzin
od dwóch do czterech godzin
od czterech do ośmiu godzin
osiem godzin lub więcej
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 


Powiat będziński –
powiat centralnej części województwa śląskiego z siedzibą w mieście Będzin. Powiat tworzą gminy: Będzin, Czeladź, Sławków, Wojkowice, Siewierz, Bobrowniki, Mierzęcice oraz Psary, zajmując powierzchnię 364 km².

Powiat położony jest w Zagłębiu Dąbrowskim; jego największym bogactwem jest węgiel kamienny, a co za tym idzie główną gałąź tutejszej gospodarki stanowił przemysł wydobywczy. Obecnie prym wiedzie energetyka, a przemysł wydobywczy na dzień dzisiejszy reprezentują jedynie Górnicze Zakłady Dolomitowe w Siewierzu.

Powiat będziński prócz bogactwa w postaci "czarnego złota" poszczycić się może także bogactwem zabytków, w tym obozowiskiem z epoki mezolitu w Boguchwałowicach, zamkiem królewskim w Będzinie z XIV wieku czy dworkiem z I połowy XVII wieku w Dobieszowicach.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola