Belka
Środa, 14 Kwietnia 2021   imieniny: Julianna, Justyna, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Finał konkursu "Żyję zdrowo na sportowo"

Data dodania: 2019-06-14
W piątek 14 czerwca w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Będzinie odbył się finał konkursu „Żyję zdrowo na sportowo”. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Starosty ... więcej »
 
 

Nabór do projektu

Data dodania: 2019-06-13
Aktualnie trwa nabór Uczestników i Uczestniczek do projektu „Nowa droga do zatrudnienia 60 osób biernych zawodowo – aktywizacja zawodowa osób w wieku 50+ oraz osób niepełnosprawn... więcej »
 
 

Dni Będzina 2019. Kto w tym roku wystąpi w parku...

Data dodania: 2019-06-12
W sobotę, 15 czerwca ruszają Dni Będzina. Przed publicznością wystąpią m.in. Big Cyc, Kasia Kowalska, Marcin Wyrostek, Czesław Śpiewa oraz Anna Wyszkoni. Tegoroczne Dni Będzina od... więcej »
 
 

Pijana groziła bronią. Poszukujemy pokrzywdzonych

Data dodania: 2019-06-12
W ręce czeladzkich stróżów prawa wpadła 22-letnia mieszkanka tego miasta, która posiadała przy sobie broń bez wymaganego zezwolenia. Kompletnie pijana kobieta zaczepiała przechodn... więcej »
 
 

Zachowajmy ostrożność podczas upałów!

Data dodania: 2019-06-12
Ze względu na słoneczną pogodę i wysokie temperatury powietrza, apelujemy o zachowanie najwyższej ostrożności. Pamiętajmy o wymagających naszej opieki – dzieciach, osobach niepe&#... więcej »
 
 

Najgłupsza wpadka sklepowego złodzieja

Data dodania: 2019-06-12
Nie kryli swojego zdziwienia czeladzcy stróże prawa pełniący wczoraj popołudniu służbę w budynku komisariatu. W chwili, gdy przyjmowali telefoniczne zgłoszenie o kradzieży sklepo... więcej »
 
 

Ogłoszenie o ciągły nabór wniosków o...

Data dodania: 2019-06-10
Powiatowy Urząd Pracy w Będzinie informuje, iż od dnia 10.06.2019r. rozpoczyna nabór ciągły wniosków o organizowanie... więcej »
 
 

Zaproszenie

Data dodania: 2019-06-10
Powiatowy Urząd Pracy w Będzinie zaprasza osoby, zainteresowane składaniem wniosków o przyznanie jednorazowych środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej na spotkania informac... więcej »
 
 

REKRUTACJA NA STANOWISKO PRACOWNIKA OPERATOR WÓZKA...

Data dodania: 2019-06-10
Zapraszamy na spotkanie informacyjno - rekrutacyjne które odbędzie się 18.06.2019 r. od godziny... więcej »
 
 

Wypadek na S1 z udziałem nietrzeźwego motocyklisty

Data dodania: 2019-06-10
Do groźnego zdarzenia z udziałem motocyklisty doszło wczoraj w godzinach popołudniowych na drodze S1 w rejonie Mierzęcic. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że nieustalony dotyc... więcej »
 


Strona: 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 z 223
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Jak długo codziennie korzystasz z internetu?
do godziny
od jednej do dwóch godzin
od dwóch do czterech godzin
od czterech do ośmiu godzin
osiem godzin lub więcej
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 


Powiat będziński –
powiat centralnej części województwa śląskiego z siedzibą w mieście Będzin. Powiat tworzą gminy: Będzin, Czeladź, Sławków, Wojkowice, Siewierz, Bobrowniki, Mierzęcice oraz Psary, zajmując powierzchnię 364 km².

Powiat położony jest w Zagłębiu Dąbrowskim; jego największym bogactwem jest węgiel kamienny, a co za tym idzie główną gałąź tutejszej gospodarki stanowił przemysł wydobywczy. Obecnie prym wiedzie energetyka, a przemysł wydobywczy na dzień dzisiejszy reprezentują jedynie Górnicze Zakłady Dolomitowe w Siewierzu.

Powiat będziński prócz bogactwa w postaci "czarnego złota" poszczycić się może także bogactwem zabytków, w tym obozowiskiem z epoki mezolitu w Boguchwałowicach, zamkiem królewskim w Będzinie z XIV wieku czy dworkiem z I połowy XVII wieku w Dobieszowicach.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola