Belka
Czwartek, 29 Września 2022   imieniny: Michalina, Michał, Rafał
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Niezwykły jarmark w Będzinie zbliża się wielkimi krokami

Data publikacji: 2019-06-29, Data modyfikacji: 2019-07-01
A A AWydrukDrukuj  
 
W niedzielę, 30 czerwca w parku przy Pałacu Mieroszewskich w Będzinie podczas Jarmarku Rzemiosła i Rękodzieła swoje wyroby zaprezentują rzemieślnicy i artyści z całego regionu. Organizowany przez Muzeum Zagłębia Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła to jedenasta już edycja wydarzenia, które pozwala zaprezentować mieszkańcom regionu, jak i województwa, różnorodne wyroby tradycyjne, wykonywane metodami naturalnymi przy użyciu ekologicznych surowców. Na jarmarku prezentować się będą rzeźbiarze, malarze, garncarze, ceramicy, wytwórcy biżuterii i zabawek (strefa rzemiosła i rękodzieła) oraz piekarze, cukiernicy, pszczelarze, producenci wyrobów wędliniarskich, wytwórcy naturalnych soków, kwasów chlebowych i innych potrwa regionalnych z całej Polski (strefa gastronomiczna). Nie zapomniano także o muzycznych doznaniach. W tym roku na jarmarcznej scenie wystąpią zespoły folklorystyczne oraz folkowe, takie jak: Derwana, Runika i Dziewanna. Ponadto, wzorem ubiegłego roku gościom wydarzenia zostaną udostępnione dwie strefy: relaksu i malucha. W strefie relaksu uczestnicy będą mogli odpocząć w cieniu parkowych drzew, natomiast w strefie dla najmłodszych uczestników jarmarku prowadzone będą bezpłatne warsztaty i zabawy edukacyjne. – Jak co roku zachęcamy do udziału w bezpłatnych warsztatach rękodzieła. Zazwyczaj w ofercie znajdują się warsztaty garncarstwa, malowania ceramiki, zdobienia serwetek haftem krzyżykowym, wykonywania koronki czółenkowej, bibułkarstwo, wyplatanie ze słomy, wyrób kwiatów z osiki, malowanie techniką kropkową czy zdobienie zabawki ludowej – wyliczają organizatorzy. Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa do 20.00. Patronem medialnym Jarmarku Rzemiosła i Rękodzieła w Będzinie jest tygodnik Twoje Zagłębie. Artykuł Niezwykły jarmark w Będzinie zbliża się wielkimi krokami pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=46231
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Jak długo codziennie korzystasz z internetu?
do godziny
od jednej do dwóch godzin
od dwóch do czterech godzin
od czterech do ośmiu godzin
osiem godzin lub więcej
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 


Powiat będziński –
powiat centralnej części województwa śląskiego z siedzibą w mieście Będzin. Powiat tworzą gminy: Będzin, Czeladź, Sławków, Wojkowice, Siewierz, Bobrowniki, Mierzęcice oraz Psary, zajmując powierzchnię 364 km².

Powiat położony jest w Zagłębiu Dąbrowskim; jego największym bogactwem jest węgiel kamienny, a co za tym idzie główną gałąź tutejszej gospodarki stanowił przemysł wydobywczy. Obecnie prym wiedzie energetyka, a przemysł wydobywczy na dzień dzisiejszy reprezentują jedynie Górnicze Zakłady Dolomitowe w Siewierzu.

Powiat będziński prócz bogactwa w postaci "czarnego złota" poszczycić się może także bogactwem zabytków, w tym obozowiskiem z epoki mezolitu w Boguchwałowicach, zamkiem królewskim w Będzinie z XIV wieku czy dworkiem z I połowy XVII wieku w Dobieszowicach.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola