Belka
Czwartek, 29 Września 2022   imieniny: Michalina, Michał, Rafał
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Miasto podnosi stawki za wywóz śmieci. Zmiany wejdą w życie już w lipcu

Data publikacji: 2019-06-29, Data modyfikacji: 2019-07-01
A A AWydrukDrukuj  
 
Od 1 lipca zmianie ulegną stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi z nieruchomości zamieszkałych w Będzinie. Mieszkańcy zapłacą prawie dwa razy więcej. Będzińscy radni decyzję o podniesieniu stawki opłaty za śmieci podjęli podczas kwietniowej sesji Rady Miejskiej. Zgodnie z nią, stawka za gospodarowanie odpadami komunalnymi w przypadku odpadów zbieranych w sposób selektywny wynosi 21,00 złotych od osoby. Natomiast, w przypadku odpadów, które nie są zbierane w sposób selektywny stawka wynosi 42,00 złote od osoby. Włodarze tę decyzję tłumaczą szeregiem podwyżek zafundowanych przez rząd, w tym wzrost cen energii, wzrost tzw. opłaty marszałkowskiej czy wzrost płacy minimalnej. Niestety, skutki odczują mieszkańcy, którzy za wywóz śmieci zapłacą prawie dwa razy więcej. Zgodnie z uchwałą odpady zmieszane na nieruchomościach w zabudowie jednorodzinnej odbierane będą raz na dwa tygodnie, a na nieruchomościach w zabudowie wielorodzinnej 1 raz na tydzień, max. 3 razy na tydzień. Z kolei odpady zbierane selektywnie, jak papier, metal, tworzywa sztuczne opakowania wielomateriałowe czy szkło odbierane będą raz w miesiącu (w zabudowie jednorodzinnej) oraz raz na tydzień w zabudowie wielorodzinnej, dodatkowo szkło białe i kolorowe w tym przypadku zabierane będzie raz na dwa tygodnie. Odpady ulegające biodegradacji z uwzględnieniem bioodpadów w tym odpady opakowaniowe ulegające biodegradacji oraz odpady zielone na nieruchomościach w zabudowie jednorodzinnej odbierane będą raz na tydzień w okresie od kwietnia do października, a w okresie zimowym raz na dwa tygodnie (listopad-marzec), a na nieruchomościach w zabudowie wielorodzinnej raz na dwa tygodnie w okresie od listopada do marca i raz na tydzień od kwietnia do października. Natomiast odpady wielkogabarytowe w zabudowie jednorodzinnej odbierane będą co najmniej raz na kwartał, a na nieruchomościach w zabudowie wielorodzinnej co najmniej raz na tydzień. Artykuł Miasto podnosi stawki za wywóz śmieci. Zmiany wejdą w życie już w lipcu pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=46243
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Jak długo codziennie korzystasz z internetu?
do godziny
od jednej do dwóch godzin
od dwóch do czterech godzin
od czterech do ośmiu godzin
osiem godzin lub więcej
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 


Powiat będziński –
powiat centralnej części województwa śląskiego z siedzibą w mieście Będzin. Powiat tworzą gminy: Będzin, Czeladź, Sławków, Wojkowice, Siewierz, Bobrowniki, Mierzęcice oraz Psary, zajmując powierzchnię 364 km².

Powiat położony jest w Zagłębiu Dąbrowskim; jego największym bogactwem jest węgiel kamienny, a co za tym idzie główną gałąź tutejszej gospodarki stanowił przemysł wydobywczy. Obecnie prym wiedzie energetyka, a przemysł wydobywczy na dzień dzisiejszy reprezentują jedynie Górnicze Zakłady Dolomitowe w Siewierzu.

Powiat będziński prócz bogactwa w postaci "czarnego złota" poszczycić się może także bogactwem zabytków, w tym obozowiskiem z epoki mezolitu w Boguchwałowicach, zamkiem królewskim w Będzinie z XIV wieku czy dworkiem z I połowy XVII wieku w Dobieszowicach.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola