Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Skarabeusz nr 1: Henryk Jan Dominiak - Skarabeusz nr 1 - naszyjnik - srebro próba 0,925

Data publikacji: 2010-07-16, Źródło artykułu: http://commons.wikimedia.org, Autor zdjęcia: Henryk Jan Dominiak
 
autor Henryk Jan Dominiak polski grafik i złotnik - Skarabeusz nr 1 - naszyjnik - pektorał - srebro próba 0.925 o masie 90,75 g. Oznaczony: znak wytwórcy o cechach charakterystycznych - połączone litery AH, polskie cechy probiercze dla srebra próby 0.925. Posiada cechy charakterystyczne: kamienie naturalne koloru: niebieski - lapis lazuli, czerwony - karneol, szary - obsydian, zielony - amazonit. Zgłoszony do Obwodowego Urzędu Probierczego w Chorzowie - Zaświadczenie Nr 42/2010 - z dnia 16.07.2010 r. za nr 37 wyrób ze srebra - wykazał po badaniu metodą: przybliżoną na kamieniu probierczym i analizy chemicznej próbę: Ag 0.925 - 0.931

 


Henryk Jan Dominiak - Skarabeusz nr 1 - naszyjnik - srebro próba 0,925
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 


Powiat będziński –
powiat centralnej części województwa śląskiego z siedzibą w mieście Będzin. Powiat tworzą gminy: Będzin, Czeladź, Sławków, Wojkowice, Siewierz, Bobrowniki, Mierzęcice oraz Psary, zajmując powierzchnię 364 km².

Powiat położony jest w Zagłębiu Dąbrowskim; jego największym bogactwem jest węgiel kamienny, a co za tym idzie główną gałąź tutejszej gospodarki stanowił przemysł wydobywczy. Obecnie prym wiedzie energetyka, a przemysł wydobywczy na dzień dzisiejszy reprezentują jedynie Górnicze Zakłady Dolomitowe w Siewierzu.

Powiat będziński prócz bogactwa w postaci "czarnego złota" poszczycić się może także bogactwem zabytków, w tym obozowiskiem z epoki mezolitu w Boguchwałowicach, zamkiem królewskim w Będzinie z XIV wieku czy dworkiem z I połowy XVII wieku w Dobieszowicach.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola