Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

WKU BĘDZIN 2

 
W piękne, słoneczne sobotnie przedpołudnie, 16 maja br., na terenie III Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Będzinie, rozpoczął się I Powiatowy Piknik Militarny, organizowany przez Powiat Będziński.Współorganizatorem była WKU Będzin. W uroczystym rozpoczęciu wzięli udział Starosta Będziński Arkadiusz Watoła, Poseł na Sejm RP Beata Małecka-Libera, Poseł na Sejm RP Waldemar Andzel, Poseł na Sejm RP Stanisław Piotrowicz. Obecni byli również Członek Zarządu Powiatu Będzińskiego Robert Szpinda, dyrektorzy szkół naszego Powiatu, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Wojskowej Komendy Uzupełnień w Będzinie.

 


Marek Kopczacki
 
Data pliku video: 2015-05-24, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 


Powiat będziński –
powiat centralnej części województwa śląskiego z siedzibą w mieście Będzin. Powiat tworzą gminy: Będzin, Czeladź, Sławków, Wojkowice, Siewierz, Bobrowniki, Mierzęcice oraz Psary, zajmując powierzchnię 364 km².

Powiat położony jest w Zagłębiu Dąbrowskim; jego największym bogactwem jest węgiel kamienny, a co za tym idzie główną gałąź tutejszej gospodarki stanowił przemysł wydobywczy. Obecnie prym wiedzie energetyka, a przemysł wydobywczy na dzień dzisiejszy reprezentują jedynie Górnicze Zakłady Dolomitowe w Siewierzu.

Powiat będziński prócz bogactwa w postaci "czarnego złota" poszczycić się może także bogactwem zabytków, w tym obozowiskiem z epoki mezolitu w Boguchwałowicach, zamkiem królewskim w Będzinie z XIV wieku czy dworkiem z I połowy XVII wieku w Dobieszowicach.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola