Belka
Poniedziałek, 8 Lipca 2024   imieniny: Elżbieta, Adrian, Edgar
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Stainless steel by Henryk Jan Dominiak: Henryk Jan Dominiak - Lapisowy herb nr 1 - tarcza herbu - 2009 r.

Data publikacji: 2010-09-13, Źródło artykułu: http://commons.wikimedia.org, Autor zdjęcia: Henryk Jan Dominiak
 
Lapisowy herb nr 1 - mozaika - przedstawia herb korporacji Wysocki wykonany ze stali nierdzewnej - trzymacze heraldyczne – występujące po obu stronach tarczy herbowej – to postacie ludzkie trzymające się za ręce i dotykające okazałych rozmiarów zwierzęta reprezentowane przez byki, które swymi silnie rozbudowanymi rogami podtrzymują tarczę. Oczy byków autor wykonał z naturalnych kamieni szlachetnych - rubinów gwiaździstych. Całość wspiera się na postumencie heraldycznym. Tarcza herbu jest to mozaika w kształcie trójkąta równo ramiennego z zaokrąglonymi rogami, którego stożek skierowany jest ku dołowi i wykonana została z naturalnego kamienia półszlachetnego lapisu lazuli. Mobilię herbową symbolizowaną przez naturalny kamień ozdobny howlit stanowią dwie sylwetki mężczyzn – braci – trzymających się za ręce natomiast nad nimi jest podpis właściciela herbu Wysocki, a pod nimi rok powstania korporacji. Długość herbu to około 278,2 cm, a wysokość około 60,5 cm. Ponadto – herb korporacji posiada po lewej stronie znak twórcy. Projektantem i wykonawcą Lapisowego herbu jest Henryk Jan Dominiak – polski grafik i złotnik. Właścicielem jest Hurtownia Papiernicza Paweł Wysocki

 


Henryk Jan Dominiak - Tyski Rubinowy Zegar Słoneczny - foto 4
Henryk Jan Dominiak - Lapisowy herb nr 1 - tarcza herbu - 2009 r.
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
 
Jak długo codziennie korzystasz z internetu?
do godziny
od jednej do dwóch godzin
od dwóch do czterech godzin
od czterech do ośmiu godzin
osiem godzin lub więcej
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 


Powiat będziński –
powiat centralnej części województwa śląskiego z siedzibą w mieście Będzin. Powiat tworzą gminy: Będzin, Czeladź, Sławków, Wojkowice, Siewierz, Bobrowniki, Mierzęcice oraz Psary, zajmując powierzchnię 364 km².

Powiat położony jest w Zagłębiu Dąbrowskim; jego największym bogactwem jest węgiel kamienny, a co za tym idzie główną gałąź tutejszej gospodarki stanowił przemysł wydobywczy. Obecnie prym wiedzie energetyka, a przemysł wydobywczy na dzień dzisiejszy reprezentują jedynie Górnicze Zakłady Dolomitowe w Siewierzu.

Powiat będziński prócz bogactwa w postaci "czarnego złota" poszczycić się może także bogactwem zabytków, w tym obozowiskiem z epoki mezolitu w Boguchwałowicach, zamkiem królewskim w Będzinie z XIV wieku czy dworkiem z I połowy XVII wieku w Dobieszowicach.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola