Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Spotkanie z księdzem Adamem Bonieckim w Będzinie

Data publikacji: 2018-11-28, Data modyfikacji: 2018-11-30
A A AWydrukDrukuj  
 
W środę, 5 grudnia w będzińskiej bibliotece odbędzie się spotkanie z księdzem Adamem Bonieckim, duszpasterzem akademickim, dziennikarzem Tygodnika Powszechnego. „Połączenie odebrane” – to tytuł spotkania czytelników z księdzem Adamem Bonieckim. Dorobek twórczy księdza Adama Bonieckiego, towarzysza licznych podróży Jana Pawła II, na prośbę którego Boniecki przygotował polskie wydanie dziennika ,,L’Osservatore Romano”, to szerokie spektrum publicystyki, obejmującej zarówno reportaże podróżnicze, felietony jak i wspomnienia. To bogaty dorobek publikacji z zakresu religii, kazania, medytacje oraz książki, których od 1974 roku ks. Adam Boniecki wydał 20. Ostatnia, wydana w listopadzie 2018 roku „Boniecki. Rozmowy o życiu” to książka – wywiad, powrót m.in. do czasów dzieciństwa, czasów okupacji, początków kapłaństwa, pobytów we Francji i Rzymie. Spotkanie w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbędzie się 5 grudnia o godzinie 17.00 Artykuł Spotkanie z księdzem Adamem Bonieckim w Będzinie pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=39831
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 


Powiat będziński –
powiat centralnej części województwa śląskiego z siedzibą w mieście Będzin. Powiat tworzą gminy: Będzin, Czeladź, Sławków, Wojkowice, Siewierz, Bobrowniki, Mierzęcice oraz Psary, zajmując powierzchnię 364 km².

Powiat położony jest w Zagłębiu Dąbrowskim; jego największym bogactwem jest węgiel kamienny, a co za tym idzie główną gałąź tutejszej gospodarki stanowił przemysł wydobywczy. Obecnie prym wiedzie energetyka, a przemysł wydobywczy na dzień dzisiejszy reprezentują jedynie Górnicze Zakłady Dolomitowe w Siewierzu.

Powiat będziński prócz bogactwa w postaci "czarnego złota" poszczycić się może także bogactwem zabytków, w tym obozowiskiem z epoki mezolitu w Boguchwałowicach, zamkiem królewskim w Będzinie z XIV wieku czy dworkiem z I połowy XVII wieku w Dobieszowicach.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola