Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Serca łączą pokolenia, czyli niezwykły koncert na rzecz hospicjum

Data publikacji: 2018-10-12, Data modyfikacji: 2018-10-15
A A AWydrukDrukuj  
 
W niedzielę, 14 października w Teatrze Dormana rozbrzmi muzyka płynąca z serca, czyli koncert charytatywny na rzecz nieuleczalnie chorych. Październik to miesiąc pomocy, to także czas, w którym na całym świecie odbywają się koncerty charytatywne na rzecz podopiecznych hospicjów pod wspólną nazwą „Głosy dla hospicjów”. Do akcji przyłącza się także Będzin, gdzie w niedzielny wieczór odbędzie się koncert charytatywny, organizowany z okazji Światowego Dnia Hospicjum i Opieki Paliatywnej. „Głosy dla hospicjum” to cykl koncertów corocznych dedykowanych nieuleczalnie chorym pacjentom na choroby nowotworowe. – Mieszkańców naszego miasta oraz powiatu będzińskiego serdecznie zapraszamy, aby dołączyli do uczestników koncertów na całym świecie Word Hospice & Pallative Care Day i wyrazili solidarność dla pacjentów hospicyjnych – mówi Teodozja Kumor-Ormianin, koordynator Centrum Wolontariatu Fundacji Pro Salute. Podczas koncertu, na będzińskiej scenie, zobaczymy zespół Future Folk – polski zespół muzyczny, wykonujący elektroniczną muzykę taneczną z gatunku dubstep z wpływami folku góralskiego oraz zespół tańca irlandzkiego Galway. Uczestnicy wydarzenia wesprą zakup aparatu do masażu dla kobiet-amazonek po mastektomii, podopiecznych Hospicjum Onkologicznego Fundacji Pro Salute oraz dzieci osierocone, których rodzice w czasie choroby byli pod opieką hospicjum Fundacji Pro Salute. Zaproszenia na to wydarzenie dostępne są w siedzibie Fundacji Pro Salute w Będzinie przy ul. Sączewskiego 27. Artykuł Serca łączą pokolenia, czyli niezwykły koncert na rzecz hospicjum pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=37543
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 


Powiat będziński –
powiat centralnej części województwa śląskiego z siedzibą w mieście Będzin. Powiat tworzą gminy: Będzin, Czeladź, Sławków, Wojkowice, Siewierz, Bobrowniki, Mierzęcice oraz Psary, zajmując powierzchnię 364 km².

Powiat położony jest w Zagłębiu Dąbrowskim; jego największym bogactwem jest węgiel kamienny, a co za tym idzie główną gałąź tutejszej gospodarki stanowił przemysł wydobywczy. Obecnie prym wiedzie energetyka, a przemysł wydobywczy na dzień dzisiejszy reprezentują jedynie Górnicze Zakłady Dolomitowe w Siewierzu.

Powiat będziński prócz bogactwa w postaci "czarnego złota" poszczycić się może także bogactwem zabytków, w tym obozowiskiem z epoki mezolitu w Boguchwałowicach, zamkiem królewskim w Będzinie z XIV wieku czy dworkiem z I połowy XVII wieku w Dobieszowicach.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola