Belka
Poniedziałek, 27 Maja 2024   imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

PODSUMOWANIE DŁUGIEGO WEEKENDU NA BĘDZIŃSKICH DROGACH

Data publikacji: 2019-05-06, Data modyfikacji: 2019-05-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Wczoraj o godzinie 22.00 zakończyła się prowadzona na terenie naszego powiatu akcja "Bezpieczny Weekend". Podczas długiego majowego weekendu nad bezpieczeństwem na drogach czuwało kilkudziesięciu policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Będzinie oraz policjanci innych wydziałów. Niestety nie dla wszystkich kierujących spotkanie z nimi zakończyło się bez konsekwencji...

Pełna treść wiadomości na: bedzin.slaska.policja.gov.pl/ka1/informacje/wiadomosci/259691,PODSUMOWANIE-DLUGIEGO-WEEKENDU-NA-BEDZINSKICH-DROGACH.html
bedzin.slaska.policja.gov.pl, Źródło artykułu: bedzin.slaska.policja.gov.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 
Jak długo codziennie korzystasz z internetu?
do godziny
od jednej do dwóch godzin
od dwóch do czterech godzin
od czterech do ośmiu godzin
osiem godzin lub więcej
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 


Powiat będziński –
powiat centralnej części województwa śląskiego z siedzibą w mieście Będzin. Powiat tworzą gminy: Będzin, Czeladź, Sławków, Wojkowice, Siewierz, Bobrowniki, Mierzęcice oraz Psary, zajmując powierzchnię 364 km².

Powiat położony jest w Zagłębiu Dąbrowskim; jego największym bogactwem jest węgiel kamienny, a co za tym idzie główną gałąź tutejszej gospodarki stanowił przemysł wydobywczy. Obecnie prym wiedzie energetyka, a przemysł wydobywczy na dzień dzisiejszy reprezentują jedynie Górnicze Zakłady Dolomitowe w Siewierzu.

Powiat będziński prócz bogactwa w postaci "czarnego złota" poszczycić się może także bogactwem zabytków, w tym obozowiskiem z epoki mezolitu w Boguchwałowicach, zamkiem królewskim w Będzinie z XIV wieku czy dworkiem z I połowy XVII wieku w Dobieszowicach.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola