Belka
Środa, 14 Maja 2025   imieniny: Maciej, Bonifacy, Dobiesław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Ogłoszenie o przeznaczeniu do zbycia w formie zamiany nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Będzińskiego

Data publikacji: 2019-03-08, Data modyfikacji: 2019-03-10
A A AWydrukDrukuj  
 
Ogłoszenie o przeznaczeniu do zbycia w formie zamiany nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Będzińskiego   Zarząd Powiatu Będzińskiego   na mocy art. 35 ust.1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami(tj. Dz. U. z 2018 r., poz. 2204 z późn. zm.) oraz Uchwały Nr XLV/488/2018 Rady Powiatu Będzińskiego z dnia 18 października 2018 r.   informuje o przeznaczeniu   do zbycia, w formie zamiany nieruchomości gruntowej stanowiącej własność Powiatu Będzińskiego, usytuowanej w  Czeladzi przy ul. Kombatantów, oznaczonej w ewidencji gruntów i budynków jako działki  numer 21/1, 24//2, 25/1, 26/1, 27/7, 28/5, 114/5, 210/38 k.m.12 o pow. łącznej 0,2898 ha, opisanej w księdze wieczystej nr KW KA1B/00049060/6 Sądu Rejonowego w Będzinie.   Nieruchomość ma kształt regularny zbliżony do kwadratu, pozwalający na jej racjonalne zagospodarowanie, porośnięta trawą i drzewami (nie podlegającymi odrębnej wycenie). Nieruchomość nie ogrodzona. Przez nieruchomość przebiega, częściowo utwardzony asfaltem, szlak pieszy. Nieruchomość posiada bezpośredni dostęp do infrastruktury technicznej w postaci sieci energetycznej (napowietrznej), sieci wodociągowej, sieci kanalizacyjnej. Przez nieruchomość przebiegają kolidujące sieci uzbrojenia technicznego w postaci sieci wodociągowej. Nieruchomość nie posiada bezpośredniego dostępu do drogi publicznej.   Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego miasta Czeladź, dla obszaru wschodnia część nowego miasta zatwierdzonym Uchwałą nr LV/890/2009 Rady Miejskiej Czeladzi z dnia 30 lipca 2009r. nieruchomość przeznaczona jest pod: TERENY ZIELENI – symbol planu 40 ZN Przeznaczenie podstawowe: zieleń Przeznaczenie dopuszczalne: infrastruktura techniczna. Nadto część nieruchomości znajduje się w strefie ograniczeń związanych z przebiegającym wodociągiem.   Niniejsza informacja nie jest pełną informacją na temat zasad zabudowy i zagospodarowania terenu. Osobom posiadającym uprawnienia wynikające z przepisu art. 34 ust. 1 pkt 1 i pkt 2 wyżej cytowanej ustawy, przysługuje pierwszeństwo w nabyciu nieruchomości, jeżeli złożą wniosek w terminie 6 tygodni, licząc od dnia wywieszenia niniejszego wykazu. W przypadku nie złożenia wniosku w podanym terminie roszczenie to wygasa.   Cena nieruchomości gruntowej przeznaczonej do zbycia w formie zamiany wynosi 152.116,-zł (słownie: sto pięćdziesiąt dwa tysiące sto szesnaście złotych). Do ceny zostanie doliczony podatek VAT w wysokości 23%.   Nieruchomość obciążona jest umową użyczenia zawartą z Gminą Czeladź na czas oznaczony do dnia 31.10.2021 r.   Tryb zbycia nieruchomości – zamiana na działki stanowiące własność Gminy Czeladź. Szczegółowe warunki zamiany zostaną określone w protokole uzgodnień.   Wszelkich dodatkowych informacji udziela się w Biurze Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Będzinie, ul. Ignacego Krasickiego 17, I piętro, pokój 113, tel. 32 3680784, 32 3680781.  

Pełna treść wiadomości na: powiat.bedzin.pl/aktualnosci/3649-ogloszenie-o-przeznaczeniu-do-zbycia-w-formie-zamiany-nieruchomosci-stanowiacej-wlasnosc-powiatu-bedzinskiego
powiat.bedzin.pl, Źródło artykułu: powiat.bedzin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 
Jak długo codziennie korzystasz z internetu?
do godziny
od jednej do dwóch godzin
od dwóch do czterech godzin
od czterech do ośmiu godzin
osiem godzin lub więcej
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 


Powiat będziński –
powiat centralnej części województwa śląskiego z siedzibą w mieście Będzin. Powiat tworzą gminy: Będzin, Czeladź, Sławków, Wojkowice, Siewierz, Bobrowniki, Mierzęcice oraz Psary, zajmując powierzchnię 364 km².

Powiat położony jest w Zagłębiu Dąbrowskim; jego największym bogactwem jest węgiel kamienny, a co za tym idzie główną gałąź tutejszej gospodarki stanowił przemysł wydobywczy. Obecnie prym wiedzie energetyka, a przemysł wydobywczy na dzień dzisiejszy reprezentują jedynie Górnicze Zakłady Dolomitowe w Siewierzu.

Powiat będziński prócz bogactwa w postaci "czarnego złota" poszczycić się może także bogactwem zabytków, w tym obozowiskiem z epoki mezolitu w Boguchwałowicach, zamkiem królewskim w Będzinie z XIV wieku czy dworkiem z I połowy XVII wieku w Dobieszowicach.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola