Belka
Piątek, 16 Maja 2025   imieniny: Andrzej, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Krajowa Sieć Alarmowa

Data publikacji: 2018-12-27, Data modyfikacji: 2018-12-29
A A AWydrukDrukuj  
 
  Ogólnopolski System Bezpieczeństwa Krajowa Sieć Alarmowa to stowarzyszenie zajmujące się obsługą tzw. „Sieci Życia”, która umożliwia w sytuacji bezpośredniego zagrożenia (np. zawał serca, atak astmy czy napad), poprzez wciśnięcie przycisku – uruchomienie automatycznego, natychmiastowego wezwania pomocy.   Inicjatywa ta spotkała się z aprobatą Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej (pismo polecające z roku 2014).   Sieć Alarmowa to profesjonalny, supernowoczesny monitoring systemów alarmowych i stanowi skuteczne zabezpieczenie oraz ochronę domu, mieszkania, firmy przed włamaniem, pożarem czy wybuchem gazu.   Sieć daje możliwość natychmiastowego wezwanie pomocy w przypadku napadu, a przycisk „Sieci Życia” zapewnia z kolei wezwanie pomocy medycznej lub innych osób (np. rodziny czy sąsiadów) na przykład w przypadku zasłabnięcia.    Ile to kosztuje?  Członkowie organizacji deklarują niewielkie składki członkowskie, które podstawowo wynoszą 20 zł miesięcznie.  Osoby korzystające z Przycisku Sieci Życia przy pomocy własnego aparatu telefonicznego, mogą zadeklarować dowolną kwotę składek członkowskich np. 5 zł miesięcznie; Powstańcy Warszawscy i Kombatanci, korzystający z Przycisku Sieci Życia przy pomocy aparatu telefonicznego,  mogą zostać zwolnieni z zadeklarowania składek członkowskich; Podopieczni Ośrodków Pomocy Społecznej, korzystający z Przycisku Sieci Życia przy pomocy aparatu telefonicznego,  mogą zostać zwolnieni z zadeklarowania składek członkowskich; Osoby znajdujące się w szczególnie trudnej sytuacji materialnej, korzystające z Przycisku Sieci Życia przy pomocy aparatu telefonicznego, mogą zostać zwolnione z zadeklarowania składek członkowskich.   Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej pod adresem: www.ariadna.pl. Regulamin dostępny jest tu.

Pełna treść wiadomości na: powiat.bedzin.pl/aktualnosci/3578-krajowa-siec-alarmowa
powiat.bedzin.pl, Źródło artykułu: powiat.bedzin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 
Jak długo codziennie korzystasz z internetu?
do godziny
od jednej do dwóch godzin
od dwóch do czterech godzin
od czterech do ośmiu godzin
osiem godzin lub więcej
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 


Powiat będziński –
powiat centralnej części województwa śląskiego z siedzibą w mieście Będzin. Powiat tworzą gminy: Będzin, Czeladź, Sławków, Wojkowice, Siewierz, Bobrowniki, Mierzęcice oraz Psary, zajmując powierzchnię 364 km².

Powiat położony jest w Zagłębiu Dąbrowskim; jego największym bogactwem jest węgiel kamienny, a co za tym idzie główną gałąź tutejszej gospodarki stanowił przemysł wydobywczy. Obecnie prym wiedzie energetyka, a przemysł wydobywczy na dzień dzisiejszy reprezentują jedynie Górnicze Zakłady Dolomitowe w Siewierzu.

Powiat będziński prócz bogactwa w postaci "czarnego złota" poszczycić się może także bogactwem zabytków, w tym obozowiskiem z epoki mezolitu w Boguchwałowicach, zamkiem królewskim w Będzinie z XIV wieku czy dworkiem z I połowy XVII wieku w Dobieszowicach.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola