Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Za nami I Będziński Festiwal Fotografii [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 2018-10-02, Data modyfikacji: 2018-10-03
A A AWydrukDrukuj  
 
W sobotę, 29 września w Pałacu Mieroszewskich odbył się I Będziński Festiwal Fotografii. Od wczesnego popołudnia pałacowe wnętrza zmieniły się w miejsce spotkania z fotografią. Za nami I Będziński Festiwal Fotografii, który rozpoczął się od prelekcji o Australii, jaką przygotowała Leokadia Krawiec – podróżniczka i fotograf. Kolejny wykład przygotowała Lidia Stefek – podróżniczka i pisarka, która opowiedziała o swoich fotopodróżach po Ameryce Południowej. W czasie tych prelekcji goście mogli się dowiedzieć, jak przygotować się fotograficznie do dalekich podróży. Kolejnym gościem festiwalu był Radosław Kaźmierczak, który opowiedział o fotografii z perspektywy profesjonalisty. Przewrotny tytuł prelekcji Kaźmierczaka „Jak sfotografować Lyncha?” był przyczynkiem do wielu pytań dotyczących sprzętu, specyfiki pracy czy zawodowych upodobań. O swoim projekcie „Black And White Beauty”, a także o kulisach fotografii modowej opowiedział z kolei Bastek Czernek. Podczas spotkania zainteresowani zobaczyli kilka filmów prezentujących kulisy sesji fotograficznych, a także dowiedzieli się, jak i gdzie autor zrealizował swój projekt „Black And White Beauty”. W duecie z Bastkiem Czernkiem, jako gość specjalny, wystąpiła Pin Up Candy Burlesque Star, która opowiedziała o pracy z aparatem fotograficznym z perspektywy modelki, a także o własnych doświadczeniach i współpracy z wieloma znanymi fotografami mody. Na I Będzińskim Festiwalu Fotografii poza niezwykle ciekawymi prelekcjami organizatorzy przygotowali między innymi spotkanie z Tomaszem Woźniakiem, niezwykle zdolnym fotografem, który opowiadał zainteresowanym jak zorganizować sobie w domu ministudio, a także w specjalnie do tego celu zaaranżowanym miejscu wykonywał profesjonalne zdjęcia portretowe z użyciem studyjnego sprzętu fotograficznego. Uczestnicy mieli także okazję obejrzeć wystawy zdjęć Bastka Czernka, Radosława Kaźmierczaka i Tomasza Woźniaka. 1 of 9 I Będziński Festiwal Fotografii – fot. mat.pras. I Będziński Festiwal Fotografii – fot. mat.pras. I Będziński Festiwal Fotografii – fot. mat.pras. I Będziński Festiwal Fotografii – fot. mat.pras. I Będziński Festiwal Fotografii – fot. mat.pras. I Będziński Festiwal Fotografii – fot. mat.pras. I Będziński Festiwal Fotografii – fot. mat.pras. I Będziński Festiwal Fotografii – fot. mat.pras. I Będziński Festiwal Fotografii – fot. mat.pras. Artykuł Za nami I Będziński Festiwal Fotografii [ZDJĘCIA] pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=36955
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 


Powiat będziński –
powiat centralnej części województwa śląskiego z siedzibą w mieście Będzin. Powiat tworzą gminy: Będzin, Czeladź, Sławków, Wojkowice, Siewierz, Bobrowniki, Mierzęcice oraz Psary, zajmując powierzchnię 364 km².

Powiat położony jest w Zagłębiu Dąbrowskim; jego największym bogactwem jest węgiel kamienny, a co za tym idzie główną gałąź tutejszej gospodarki stanowił przemysł wydobywczy. Obecnie prym wiedzie energetyka, a przemysł wydobywczy na dzień dzisiejszy reprezentują jedynie Górnicze Zakłady Dolomitowe w Siewierzu.

Powiat będziński prócz bogactwa w postaci "czarnego złota" poszczycić się może także bogactwem zabytków, w tym obozowiskiem z epoki mezolitu w Boguchwałowicach, zamkiem królewskim w Będzinie z XIV wieku czy dworkiem z I połowy XVII wieku w Dobieszowicach.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola