Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

XV Turniej Rycerski na Zamku Królewskim w Będzinie. Zamek Będzin

 
XV Turniej Rycerski na Zamku Królewskim w Będzinie 2018. Bractwo Rycerskie Zamku Będzin jest stowarzyszeniem rekonstrukcji historycznej, kontynuatorem historycznych tradycji i odtwórcą historii. Założone 2 lutego 2001r. zdobyło uznanie władz miasta i muzeum, czego wyrazem jest objęcie nad nim honorowego patronatu przez Prezydenta Będzina i Muzeum Zagłębia i zapisało się już na trwałe w świadomości mieszkańców jako spadkobierca bogatej i barwnej tradycji i historii będzińskiego zamku. Ten to zamek członkowie Bractwa obrali za swoją siedzibę, to tu można spotkać ich prawie każdego dnia, a szczególnie w soboty, gdy odbywają się oficjalne spotkania bractwa. Są tu od rana do wieczora – trenują walkę średniowiecznym orężem, strzelanie z łuku, dawne tańce w barwnych strojach, przywracając pięknemu zamkowi jego średniowiecznego ducha. Królewski Zamek w Będzinie uważają za swój dom i można wręcz śmiało powiedzieć, że nie było chyba w historii zamku grupy ludzi bardziej zakochanych w tym wyjątkowym miejscu.

 


Jacek Mróz
 
Data pliku video: 2018-05-12, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 


Powiat będziński –
powiat centralnej części województwa śląskiego z siedzibą w mieście Będzin. Powiat tworzą gminy: Będzin, Czeladź, Sławków, Wojkowice, Siewierz, Bobrowniki, Mierzęcice oraz Psary, zajmując powierzchnię 364 km².

Powiat położony jest w Zagłębiu Dąbrowskim; jego największym bogactwem jest węgiel kamienny, a co za tym idzie główną gałąź tutejszej gospodarki stanowił przemysł wydobywczy. Obecnie prym wiedzie energetyka, a przemysł wydobywczy na dzień dzisiejszy reprezentują jedynie Górnicze Zakłady Dolomitowe w Siewierzu.

Powiat będziński prócz bogactwa w postaci "czarnego złota" poszczycić się może także bogactwem zabytków, w tym obozowiskiem z epoki mezolitu w Boguchwałowicach, zamkiem królewskim w Będzinie z XIV wieku czy dworkiem z I połowy XVII wieku w Dobieszowicach.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola