Belka
Czwartek, 24 Stycznia 2019   imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wystawa pokonkursowa "Art Passion Festival" w pałacu

Data publikacji: 2018-07-23, Data modyfikacji: 2018-08-07
A A AWydrukDrukuj  
 
W Pałacu Mieroszewskich w Będzinie można podziwiać wystawę pokonkursową III Międzynarodowego Zagłębiowskiego Festiwalu Sztuki „Art Passion Festival”. To trzecie edycja wydarzenia organizowanego przez Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego. Ideą przedsięwzięcia jest między innymi przedstawienie dorobku artystycznego środowiska twórców  bezpośrednio i pośrednio związanych z Zagłębiem Dąbrowskim. Festiwal cieczy się coraz większą popularnością. W trzeciej edycji uczestniczyło ponad 70 artystów, którzy w sumie nadesłali ponad dwieście prac z całego kraju, w tym roku znalazł się także jeden wystawca zagraniczny z Niemiec. Warto wspomnieć, że Międzynarodowy Zagłębiowski Festiwal Sztuki – Art Passion Festival jest szeroką i zróżnicowaną prezentacją dzieł artystów, dla których sztuka nie będąc zawodem, nie stała się także komercją. Na tej wyjątkowej wystawie zbiorowej możemy zobaczyć w całej rozciągłości i bogactwie interpretacji otaczające nas piękno świata, urzeczywistnienie przebogatej wyobraźni i ducha zawartego w pracach artystów tworzących jedynie z zamiłowania i pasji. Pokazane na wystawie prace, nadesłane z rożnych regionów kraju są dowodem wspaniałych inspiracji i swoistego pielęgnowania „ogrodów wyobraźni”. Na wystawie prezentowanej w Muzeum Zagłębia będzie można zobaczyć m.in. nagrodzone prace: Anny Kłosowicz „Karmelowe róże” – Grand Prix w kategorii haft artystyczny, Andrzeja Gilskiego „Zamek w Będzinie” – wyróżnienie w kategorii fotografia czy Andrzeja Gębczyńskiego „Wytną… czy nie wytną?” – wyróżnienie w kategorii rzeźba. Wystawę podziwiać można od 19 lipca do 2 września w Pałacu Mieroszewskich. Finisaż wystawy odbędzie się 26 lipca o godzinie 17:00. Artykuł Wystawa pokonkursowa „Art Passion Festival” w pałacu pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=34339
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 


Powiat będziński –
powiat centralnej części województwa śląskiego z siedzibą w mieście Będzin. Powiat tworzą gminy: Będzin, Czeladź, Sławków, Wojkowice, Siewierz, Bobrowniki, Mierzęcice oraz Psary, zajmując powierzchnię 364 km².

Powiat położony jest w Zagłębiu Dąbrowskim; jego największym bogactwem jest węgiel kamienny, a co za tym idzie główną gałąź tutejszej gospodarki stanowił przemysł wydobywczy. Obecnie prym wiedzie energetyka, a przemysł wydobywczy na dzień dzisiejszy reprezentują jedynie Górnicze Zakłady Dolomitowe w Siewierzu.

Powiat będziński prócz bogactwa w postaci "czarnego złota" poszczycić się może także bogactwem zabytków, w tym obozowiskiem z epoki mezolitu w Boguchwałowicach, zamkiem królewskim w Będzinie z XIV wieku czy dworkiem z I połowy XVII wieku w Dobieszowicach.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola