Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wojkowice: Żonkilowi wolontariusze

Data publikacji: 2018-05-04, Data modyfikacji: 2018-05-04
A A AWydrukDrukuj  
 
Wojkowice: Żonkilowi wolontariusze

Już od 10 lat mieszkańcy Wojkowic biorą udział w dwudniowej akcji charytatywnej „Hospicjum to też życie”, która – podobnie jak w latach ubiegłych – organizowana jest przez Urząd Miasta w Wojkowicach, Centrum Wolontariatu i Szkolny Ośrodek Kariery, działające w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach oraz Fundację Onkologiczną „Pro Salute” w Będzinie.

Żonkilowi wolontariusze – uczniowie ZSOiT oraz Gimnazjum w Wojkowicach – którzy na stałe wpisali się już w krajobraz naszego miasta, zbierali pieniądze na aparat do wykonywania masażu limfatycznego pacjentów z problemami onkologicznymi.

Jak co roku uroczysta inauguracja kwesty z udziałem wielu znamienitych gości rozpoczęła się przy symbolicznym Polu Nadziei, znajdującym się przy Urzędzie Miasta w Wojkowicach. W uroczystości udział wzięli m.in: Senator RP Arkadiusz Grabowski, Anna Krzemińska z Biura Poselskiego Wicemarszałek Barbary Dolniak, Burmistrz Miasta Wojkowice Tomasz Szczerba, Przewodniczący Rady Miasta Mateusz Mania, Naczelnik Wydziału Oświaty i Rozwoju Społecznego Starostwa Powiatowego w Będzinie p. Renata Zmarzlińska – Kulik, Radni Rady Miasta Wojkowice, dyrektorzy jednostek oświatowych, dyrektorzy ZOZ-u, MOK-u, MOPS-u oraz mieszkańcy naszego miasta.

Tegoroczna zbiórka zakończyła się ogromnym sukcesem – wolontariusze w czasie dwudniowej akcji charytatywnej zebrali w sumie 3669,98 zł w tym 618 zł na koncercie.

Jak zawsze w takich akcjach cieszy i wzrusza bezinteresowne zaangażowanie i zrozumienie problemu przez mieszkańców naszego miasta, którzy tak chętnie wspierają potrzebujących – ludzi dotkniętych chorobą nowotworową, dla których piękny wiosenny żonkil jest symbolem nadziei!

UM Wojkowice, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 


Powiat będziński –
powiat centralnej części województwa śląskiego z siedzibą w mieście Będzin. Powiat tworzą gminy: Będzin, Czeladź, Sławków, Wojkowice, Siewierz, Bobrowniki, Mierzęcice oraz Psary, zajmując powierzchnię 364 km².

Powiat położony jest w Zagłębiu Dąbrowskim; jego największym bogactwem jest węgiel kamienny, a co za tym idzie główną gałąź tutejszej gospodarki stanowił przemysł wydobywczy. Obecnie prym wiedzie energetyka, a przemysł wydobywczy na dzień dzisiejszy reprezentują jedynie Górnicze Zakłady Dolomitowe w Siewierzu.

Powiat będziński prócz bogactwa w postaci "czarnego złota" poszczycić się może także bogactwem zabytków, w tym obozowiskiem z epoki mezolitu w Boguchwałowicach, zamkiem królewskim w Będzinie z XIV wieku czy dworkiem z I połowy XVII wieku w Dobieszowicach.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola