Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Szpitalna okulistyka została przeniesiona. Mogą z niej skorzystać mieszkańcy całego województwa

Data publikacji: 2018-10-09, Data modyfikacji: 2018-10-09
A A AWydrukDrukuj  
 
Po gruntownej modernizacji i znacznym poszerzeniu możliwości operacyjnych, okulistyka wraca do Będzina. Całkowity koszt odbudowy tego oddziału to 6 mln złotych. We wtorek, 9 października w szpitalu w Będzinie zostanie uroczyście otwarty nowy oddział okulistyki. Jest to odpowiedź na duże zapotrzebowanie na zabiegi okulistyczne. Dotychczas odbywały się one w szpitalu w Czeladzi – zabiegi zaćmy – około 250 miesięcznie i witrektomii – 15 zabiegów miesięcznie. Aby skrócić czas oczekiwania podjęto decyzję o budowie oddziału okulistyki w szpitalu w Będzinie. – Do tej pory, w Czeladzi, mieliśmy bardzo przyjazne i kameralne warunki, ale z racji zwiększającej się liczby pacjentów musieliśmy przenieść się do Będzina. Tu mamy znacząco większe szanse pomocy chorym pod kątem operacyjnym, a to najważniejsze by skutecznie leczyć skomplikowane schorzenia czy urazy. Wybudowanie dwóch sal operacyjnych powiązanych z oddziałem i służących tylko oddziałowi oznacza zdecydowanie większy komfort pracy naszych specjalistów – wyjaśnia dr Katarzyna Jackiewicz, kierująca oddziałem okulistyki. Oddział zlokalizowany jest na drugim piętrze będzińskiego szpitala. Po gruntownej modernizacji i znacznym poszerzeniu możliwości operacyjnych oferuje pacjentom nie tylko z powiatu będzińskiego, ale i całego województwa śląskiego, kompleksowe leczenie chorób oczu. – Rozwój okulistyki, fakt, że pacjentów z całego powiatu będzińskiego leczą tu najlepsi lekarze z doświadczeniem zdobytym w ośrodkach klinicznych w Polsce i zagranicą to wielki sukces i wielka szansa na przyszłość – mówi Arkadiusz Watoła, starosta będziński. Na pacjentów czekają ie tylko nowe wnętrza, ale także nowe rozwiązania związane ze znieczuleniem do zabiegów. – Zastosujemy specjalne rozwiązania z wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu i dźwięków, które pomogą się naszym pacjentom wyciszyć, odprężyć przed i po zabiegu. Współpraca z pacjentem będzie znacznie lepsza, a ograniczymy tym samym strach, obawy i wszelkie wątpliwości, które zwykle towarzyszą medycznym procedurom – tłumaczy Katarzyna Jackiewicz. Nowy oddział ma być nowoczesną przestrzenią, z europejskimi standardami, dostosowaną do potrzeb pacjentów. – Wierzymy, że zastosowanie pozytywnych dźwięków, stworzenie maksymalnie komfortowej dla pacjenta przestrzeni, jasnych, nowoczesnych wnętrz i adaptacja szpitalnych pomieszczeń zgodnie z wszelkimi europejskimi standardami sprawią, że okulistyka w Będzinie będzie mogła służyć chorym dokładnie tak samo jak najlepsze tego typu placówki w kraju – podkreśla Jolanta Sikora-Kałużna, dyrektor szpitala. Koszt inwestycji to 6 mln złotych, z czego milion został przeznaczony z budżetu miasta. Artykuł Szpitalna okulistyka została przeniesiona. Mogą z niej skorzystać mieszkańcy całego województwa pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=37332
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 


Powiat będziński –
powiat centralnej części województwa śląskiego z siedzibą w mieście Będzin. Powiat tworzą gminy: Będzin, Czeladź, Sławków, Wojkowice, Siewierz, Bobrowniki, Mierzęcice oraz Psary, zajmując powierzchnię 364 km².

Powiat położony jest w Zagłębiu Dąbrowskim; jego największym bogactwem jest węgiel kamienny, a co za tym idzie główną gałąź tutejszej gospodarki stanowił przemysł wydobywczy. Obecnie prym wiedzie energetyka, a przemysł wydobywczy na dzień dzisiejszy reprezentują jedynie Górnicze Zakłady Dolomitowe w Siewierzu.

Powiat będziński prócz bogactwa w postaci "czarnego złota" poszczycić się może także bogactwem zabytków, w tym obozowiskiem z epoki mezolitu w Boguchwałowicach, zamkiem królewskim w Będzinie z XIV wieku czy dworkiem z I połowy XVII wieku w Dobieszowicach.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola