Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Szopka bożonarodzeniowa na wzgórzu zamkowym

Data publikacji: 2018-12-25, Data modyfikacji: 2018-12-26
A A AWydrukDrukuj  
 
Od kilku dni na wzgórzu zamkowym w Będzinie można podziwiać bożonarodzeniową szopkę, w której zamieszkały żywe zwierzęta. Już po raz kolejny na terenie Wzgórza Zamkowego w Będzinie w okresie świąteczno-noworocznym funkcjonuje żywa szopka. W będzińskiej szopce nie ma wprawdzie wielbłąda, ale są między innymi owce, kozy, alpaki i kucyk, które cieszą się sporą liczbą odwiedzin. Ponadto, w bożonarodzeniowej szopce, którą można odwiedzać do 6 stycznia, znalazły się figury biblijnych postaci. W ubiegłym roku Będzińska Szopka Bożonarodzeniowa przy murach Parafii pw. św. Trójcy cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców, przede wszystkim tych najmłodszych. Czy teraz będzie podobnie? Żywą szopkę, jak co roku, podziwiać można także przy kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Sosnowcu, przy ulicy Skautów 1, gdzie znajdują się m.in. króliki, owce i kozy. 1 of 6 Będzińska Szopka Bożonarodzeniowa - fot. UM Będzin Będzińska Szopka Bożonarodzeniowa - fot. UM Będzin Będzińska Szopka Bożonarodzeniowa - fot. UM Będzin Będzińska Szopka Bożonarodzeniowa - fot. UM Będzin Będzińska Szopka Bożonarodzeniowa - fot. UM Będzin Będzińska Szopka Bożonarodzeniowa - fot. UM Będzin Artykuł Szopka bożonarodzeniowa na wzgórzu zamkowym pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=40674
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 


Powiat będziński –
powiat centralnej części województwa śląskiego z siedzibą w mieście Będzin. Powiat tworzą gminy: Będzin, Czeladź, Sławków, Wojkowice, Siewierz, Bobrowniki, Mierzęcice oraz Psary, zajmując powierzchnię 364 km².

Powiat położony jest w Zagłębiu Dąbrowskim; jego największym bogactwem jest węgiel kamienny, a co za tym idzie główną gałąź tutejszej gospodarki stanowił przemysł wydobywczy. Obecnie prym wiedzie energetyka, a przemysł wydobywczy na dzień dzisiejszy reprezentują jedynie Górnicze Zakłady Dolomitowe w Siewierzu.

Powiat będziński prócz bogactwa w postaci "czarnego złota" poszczycić się może także bogactwem zabytków, w tym obozowiskiem z epoki mezolitu w Boguchwałowicach, zamkiem królewskim w Będzinie z XIV wieku czy dworkiem z I połowy XVII wieku w Dobieszowicach.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola