Belka
Czwartek, 24 Stycznia 2019   imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2018/2019

Data publikacji: 2018-09-03, Data modyfikacji: 2018-09-05
A A AWydrukDrukuj  
 
2018_09_03_Rozpoczecie_roku_szkolnego/2018_09_03_Rozpoczecie_TDZ{/gallery}   Starosta Będziński Arkadiusz Watoła uczestniczył również w rozpoczęciu roku szkolnego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Będzinie. Życzył młodzieży sukcesów w nauce, a gromu pedagogicznemu owocnej pracy. {gallery}2018_09_03_Rozpoczecie_roku_szkolnego/2018_09_03_Rozpoczecie_Kopernik{/gallery}   W rozpoczęciu roku szkolnego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Będzinie wziął udział Wicestarosta Będziński Sebastian Szaleniec. Oficjalnego rozpoczęcia nowego roku szkolnego dokonała nowopowołana Dyrektor  - Ilona Słomczyńska. Wicestarosta Będziński życząc kadrze ośrodka satysfakcjonującej pracy, a podopiecznym bardzo dobrych wyników nauce oraz osiągnięcia wielu sukcesów i realizacji zamierzeń. {gallery}2018_09_03_Rozpoczecie_roku_szkolnego/2018_09_03_Rozpoczecie_SOSW{/gallery}   (pd) Foto: mc, jm

Pełna treść wiadomości na: powiat.bedzin.pl/aktualnosci/3471-powiatowa-inauguracja-roku-szkolnego-2018-2019
powiat.bedzin.pl, Źródło artykułu: powiat.bedzin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 


Powiat będziński –
powiat centralnej części województwa śląskiego z siedzibą w mieście Będzin. Powiat tworzą gminy: Będzin, Czeladź, Sławków, Wojkowice, Siewierz, Bobrowniki, Mierzęcice oraz Psary, zajmując powierzchnię 364 km².

Powiat położony jest w Zagłębiu Dąbrowskim; jego największym bogactwem jest węgiel kamienny, a co za tym idzie główną gałąź tutejszej gospodarki stanowił przemysł wydobywczy. Obecnie prym wiedzie energetyka, a przemysł wydobywczy na dzień dzisiejszy reprezentują jedynie Górnicze Zakłady Dolomitowe w Siewierzu.

Powiat będziński prócz bogactwa w postaci "czarnego złota" poszczycić się może także bogactwem zabytków, w tym obozowiskiem z epoki mezolitu w Boguchwałowicach, zamkiem królewskim w Będzinie z XIV wieku czy dworkiem z I połowy XVII wieku w Dobieszowicach.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola