Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pamiętaj o zachowaniu ostrożności nad wodą!

Data publikacji: 2018-08-06, Data modyfikacji: 2018-08-07
A A AWydrukDrukuj  
 
W związku ze wzrostem liczby utonięć Starosta Będziński apeluje o zachowanie ostrożności nad wodą!  Podstawowe zasady bezpieczeństwa nad wodą: Kąpać się i pływać tylko w miejscach strzeżonych, po zapoznaniu się z regulaminem kąpieliska. Nie wchodzić do wody podczas burzy. Nie wchodzić do wody będąc głodnym lub też po obfitym posiłku oraz po wypiciu nawet najmniejszej dawki alkoholu, a także z ciałem spoconym i nagrzanym słońcem. Przed wejściem do wody ochłodzić ciało np. prysznicem lub ochlapując w płytkiej wodzie. Nie umiejąc pływać nie wchodzić do głębszej wody niż sięgającej do klatki piersiowej. Z chwilą poczucia chłodu, wystąpienia „gęsiej skórki”, wyjść natychmiast z wody. Unikać kąpieli i pływania w miejscach bagnistych i zarośniętych. Nie podpływać do zakotwiczonych lub będących w ruchu jednostek pływających. Podczas pływania i zabawy w wodzie zwracać uwagę na innych użytkowników kąpieliska, a szczególnie na dzieci. Nie wpuszczać dzieci do wody bez opieki. Nie robić fałszywych alarmów, nie wzywać pomocy dla żartów, unikać lekkomyślnych zabaw. Przed wejściem do kajaka lub na inną jednostkę pływającą założyć kamizelkę ratunkową lub kapok, nie siadać na rufie. NAJCZĘSTSZE PRZYCZYN UTONIĘĆ:  Brawura i przecenianie umiejętności oraz pływanie w miejscach zabronionych. Pływanie po spożyciu alkoholu, który powoduje zaburzenia zmysłu równowagi i orientacji.  Skoki do wody w nieznanym miejscu na tzw. „główkę”.  Pływanie obok statków, barek i łodzi motorowych, w pobliżu śluz i zapór wodnych.   PAMIĘTAJ! Nad wodą zawsze trzeba zachować zdrowy rozsądek! Przestrzeganie ww. zasad przyczyni się do zwiększenia naszego bezpieczeństwa, a tym samym na pewno po wakacjach wrócimy szczęśliwi i ze wspaniałymi wspomnieniami.  

Pełna treść wiadomości na: powiat.bedzin.pl/aktualnosci/3460-pamietaj-o-zachowaniu-ostroznosci-nad-woda
powiat.bedzin.pl, Źródło artykułu: powiat.bedzin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 


Powiat będziński –
powiat centralnej części województwa śląskiego z siedzibą w mieście Będzin. Powiat tworzą gminy: Będzin, Czeladź, Sławków, Wojkowice, Siewierz, Bobrowniki, Mierzęcice oraz Psary, zajmując powierzchnię 364 km².

Powiat położony jest w Zagłębiu Dąbrowskim; jego największym bogactwem jest węgiel kamienny, a co za tym idzie główną gałąź tutejszej gospodarki stanowił przemysł wydobywczy. Obecnie prym wiedzie energetyka, a przemysł wydobywczy na dzień dzisiejszy reprezentują jedynie Górnicze Zakłady Dolomitowe w Siewierzu.

Powiat będziński prócz bogactwa w postaci "czarnego złota" poszczycić się może także bogactwem zabytków, w tym obozowiskiem z epoki mezolitu w Boguchwałowicach, zamkiem królewskim w Będzinie z XIV wieku czy dworkiem z I połowy XVII wieku w Dobieszowicach.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola