Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" - Priorytet 3

Data publikacji: 2018-08-02, Data modyfikacji: 2018-08-07
A A AWydrukDrukuj  
 
    11 lipca 2018 roku pomiędzy Skarbem Państwa reprezentowanym przez Wojewodę Śląskiego Pana Jarosława Wieczorka a Powiatem Będzińskim reprezentowanym przez Starostę Będzińskiego Pana Arkadiusza Watołę została podpisana umowa o dofinansowanie z budżetu państwa zakupu nowości wydawniczych niebędących podręcznikami do bibliotek szkolnych/pedagogicznych w ramach programu wieloletniego pod nazwą „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” – Priorytet 3.   Program został stworzony w celu poprawy czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Główną ideą programu jest promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży poprzez zakup nowości wydawniczych, uatrakcyjnienie księgozbiorów bibliotek szkolnych i pedagogicznych oraz wzmocnienie potencjału i roli bibliotek szkolnych. Program zapewnia finansowe wsparcie w celu uzupełniania zbiorów bibliotek publicznych i szkolnych w nowości wydawnicze, ze szczególnym uwzględnieniem literatury dla dzieci i młodzieży. Z terenu powiatu będzińskiego do programu przystąpiły dwie szkoły ponadgimnazjalne, które wcześniej złożyły wnioski o dofinansowanie. Obydwie szkoły zostały zakwalifikowane do programu i w związku z tym otrzymały dofinansowanie przedstawione w poniższym zestawieniu:   Lp. Pełna nazwa szkoły Wysokość kwotowa wsparcia finansowego Wysokość procentowa wsparcia finansowego w ramach programu 1. Zespół Szkół Techniczno–Usługowych  w Będzinie 12 000,00 zł 80% 2. Zespół Szkół Ogólnokształcącychi Technicznych w Czeladzi 12 000,00 zł 80%

Pełna treść wiadomości na: powiat.bedzin.pl/aktualnosci/3456-narodowy-program-rozwoju-czytelnictwa-priorytet-3
powiat.bedzin.pl, Źródło artykułu: powiat.bedzin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 


Powiat będziński –
powiat centralnej części województwa śląskiego z siedzibą w mieście Będzin. Powiat tworzą gminy: Będzin, Czeladź, Sławków, Wojkowice, Siewierz, Bobrowniki, Mierzęcice oraz Psary, zajmując powierzchnię 364 km².

Powiat położony jest w Zagłębiu Dąbrowskim; jego największym bogactwem jest węgiel kamienny, a co za tym idzie główną gałąź tutejszej gospodarki stanowił przemysł wydobywczy. Obecnie prym wiedzie energetyka, a przemysł wydobywczy na dzień dzisiejszy reprezentują jedynie Górnicze Zakłady Dolomitowe w Siewierzu.

Powiat będziński prócz bogactwa w postaci "czarnego złota" poszczycić się może także bogactwem zabytków, w tym obozowiskiem z epoki mezolitu w Boguchwałowicach, zamkiem królewskim w Będzinie z XIV wieku czy dworkiem z I połowy XVII wieku w Dobieszowicach.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola