Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Na stulecie… przygotowania do obchodów rocznicy niepodległości w ZST-U

Data publikacji: 2018-10-22, Data modyfikacji: 2018-10-23
A A AWydrukDrukuj  
 
  W całym kraju, a także poza jego granicami, trwa od dłuższego czasu akcja „100 twarzy na 100 lecie”. Do projektu przyłączyli się równie z uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Techniczno – Usługowych w Będzinie, „uwieczniając” siebie samych w dniu 12 października,  w roku, w którym Polska Niepodległa obchodzi stulecie istnienia.   Jak napisali do nas uczniowie Szkoły: „Kiedy w większości polskich szkół trwały przygotowania do akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej, zebraliśmy się w jesiennym słońcu przed budynkiem szkoły. Mamy w swoim gronie przyszłych fachowców w dziedzinie fotografii, ponieważ kształcimy techników fotografii i multimediów, zatem w ich ręce oddaliśmy kwestie praktyczne. Pod kierunkiem pana Marcina Barana,kształcącego w przedmiotach fototechnicznych oraz pani Agaty Firek, nauczycielki historii i WOS, grupa zadaniowa przygotowała plan zdjęciowy i wykonała całą serię ujęć, w których zmieścili się wszyscy obecni. To nasze twarze – na stulecie niepodległości. Tacy jesteśmy dziś i nigdy już nie będziemy tacy sami. Chcemy być coraz mądrzejsi, lepsi, bardziej odważni i dojrzali, ale chcemy też zachować to, co starali się pokazać na zdjęciu nasi technicy i co odczuwaliśmy tego dnia bardzo wyraźnie – radość z życia w niepodległym własnym kraju”.   Tego dnia odbyła się również szkolna akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Była to dla uczniów wyjątkowa okazja, aby szczególnie ciepło i serdecznie podziękować za trud pracy wszystkim pracownikom szkoły: dyrekcji, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi.   Kolejną inicjatywę, która podjęła Szkoła, która ma przygotować uczniów do obchodów rocznicy niepodległości, są  zajęcia z zakresu edukacji filmowej „Historia Polski w filmie”, zaplanowane na 27 października.   W dniach 5-9 listopada Szkoła obchodzić będzie „Tydzień dla Niepodległej” – cykl różnorodnych zajęć, wystaw i prezentacji, przygotowanych pod kierunkiem nauczycielek historii Agaty Firek i Renaty Włodek.   Obchody zakończy Dzień Wspólnoty, w trakcie którego odbędzie się uroczysty apel i wspólne odśpiewanie hymnu narodowego w pełnym brzmieniu oraz…biesiada - czas na radość, czas, by zebrać się przy ognisku i cieszyć się tym wyjątkowym dniem, który zdarza się raz na sto lat!

Pełna treść wiadomości na: powiat.bedzin.pl/aktualnosci/3516-na-stulecie-przygotowania-do-obchodow-rocznicy-niepodleglosci-w-zst-u
powiat.bedzin.pl, Źródło artykułu: powiat.bedzin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 


Powiat będziński –
powiat centralnej części województwa śląskiego z siedzibą w mieście Będzin. Powiat tworzą gminy: Będzin, Czeladź, Sławków, Wojkowice, Siewierz, Bobrowniki, Mierzęcice oraz Psary, zajmując powierzchnię 364 km².

Powiat położony jest w Zagłębiu Dąbrowskim; jego największym bogactwem jest węgiel kamienny, a co za tym idzie główną gałąź tutejszej gospodarki stanowił przemysł wydobywczy. Obecnie prym wiedzie energetyka, a przemysł wydobywczy na dzień dzisiejszy reprezentują jedynie Górnicze Zakłady Dolomitowe w Siewierzu.

Powiat będziński prócz bogactwa w postaci "czarnego złota" poszczycić się może także bogactwem zabytków, w tym obozowiskiem z epoki mezolitu w Boguchwałowicach, zamkiem królewskim w Będzinie z XIV wieku czy dworkiem z I połowy XVII wieku w Dobieszowicach.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola