Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Miejsce przyjazne seniorom. Trwa rekrutacja

Data publikacji: 2018-10-21, Data modyfikacji: 2018-10-23
A A AWydrukDrukuj  
 
Trwają ostatnie prace w dawnym budynku urzędu pracy w Będzinie przy ulicy 1 Maja, gdzie powstaje Centrum Usług Społecznych. W obiekcie znajdą się dwie formy wsparcia społecznego tj. Klub Seniora oraz Dzienny Dom Pomocy. W byłej siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Będzinie powstaje obiekt, w którym znajdą się dwie formy wsparcia społecznego – Klub Seniora dla 80 osób oraz Dzienny Dom Pomocy dla 30 podopiecznych. Projekt skierowany jest do osób powyżej 60. roku życia, zamieszkujących na terenie Będzina, osób niesamodzielnych, niepełnosprawnych, w trudnej sytuacji materialnej, osób, które ze względu na sytuację rodzinną wymagają wsparcia. Placówka przyczyni się do zwiększenia dostępności usług dla osób starszych i niesamodzielnych oraz wpłynie na poszerzenie oferty zajęć pozwalających na aktywną integrację seniorów. Powierzchnia użytkowa lokalu wynosząca blisko 750 m² stwarza możliwość wykreowania przestrzeni dostosowanej do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. Wprowadzone zmiany adaptacyjne przyczynią się do uczynienia przestrzeni CUS w taki sposób, aby sprzyjała rozwojowi zachowań aktywnych. Inwestycja możliwa jest dzięki dofinansowaniu, w kwocie 1,6 mln złotych, pochodzącego z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. W poniedziałek, 15 października rozpoczęła się rekrutacja chętnych uczestników. Dokumenty rekrutacyjne można wysyłać do 30 listopada. Osoby zainteresowane mogą składać dokumenty w Rejonach Opiekuńczych MOPS, w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz w siedzibie Urzędu Miejskiego. Artykuł Miejsce przyjazne seniorom. Trwa rekrutacja pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=37676
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 


Powiat będziński –
powiat centralnej części województwa śląskiego z siedzibą w mieście Będzin. Powiat tworzą gminy: Będzin, Czeladź, Sławków, Wojkowice, Siewierz, Bobrowniki, Mierzęcice oraz Psary, zajmując powierzchnię 364 km².

Powiat położony jest w Zagłębiu Dąbrowskim; jego największym bogactwem jest węgiel kamienny, a co za tym idzie główną gałąź tutejszej gospodarki stanowił przemysł wydobywczy. Obecnie prym wiedzie energetyka, a przemysł wydobywczy na dzień dzisiejszy reprezentują jedynie Górnicze Zakłady Dolomitowe w Siewierzu.

Powiat będziński prócz bogactwa w postaci "czarnego złota" poszczycić się może także bogactwem zabytków, w tym obozowiskiem z epoki mezolitu w Boguchwałowicach, zamkiem królewskim w Będzinie z XIV wieku czy dworkiem z I połowy XVII wieku w Dobieszowicach.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola