Belka
Czwartek, 24 Stycznia 2019   imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Leżały w ziemi kilkaset lat. Cenne znaleziska odkryto podczas prac remontowych

Data publikacji: 2018-07-24, Data modyfikacji: 2018-08-07
A A AWydrukDrukuj  
 
Podczas trwających prac remontowych muru obwodowego zamku w Będzinie wydobyto eksponaty liczące kilkaset lat, które wzbogacą zbiory Muzeum Zagłębia. Trwają prace remontowe obejmujące mur zewnętrzny będzińskiego zamku. W trakcie prowadzonych prac znalezione zostały przedmioty, dowodzące, że będziński zamek to potężna warownia z bogatą historią, która kryje w sobie wiele tajemnic i legend. – Dzięki nim z pewnością dowiemy się więcej na temat jej przeszłości – podkreślają przedstawiciele Muzeum Zagłębia. Znaleziono sporo ceramiki średniowiecznej oraz kilka fragmentów łużyckiej, a także metale: groty do kuszy, strzemię, 2 ostrogi (niestety nieekspozycyjne), hak, mnóstwo gwoździ roboty kowalskiej oraz skorup. Artykuł Leżały w ziemi kilkaset lat. Cenne znaleziska odkryto podczas prac remontowych pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=34389
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 


Powiat będziński –
powiat centralnej części województwa śląskiego z siedzibą w mieście Będzin. Powiat tworzą gminy: Będzin, Czeladź, Sławków, Wojkowice, Siewierz, Bobrowniki, Mierzęcice oraz Psary, zajmując powierzchnię 364 km².

Powiat położony jest w Zagłębiu Dąbrowskim; jego największym bogactwem jest węgiel kamienny, a co za tym idzie główną gałąź tutejszej gospodarki stanowił przemysł wydobywczy. Obecnie prym wiedzie energetyka, a przemysł wydobywczy na dzień dzisiejszy reprezentują jedynie Górnicze Zakłady Dolomitowe w Siewierzu.

Powiat będziński prócz bogactwa w postaci "czarnego złota" poszczycić się może także bogactwem zabytków, w tym obozowiskiem z epoki mezolitu w Boguchwałowicach, zamkiem królewskim w Będzinie z XIV wieku czy dworkiem z I połowy XVII wieku w Dobieszowicach.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola