Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Budżet obywatelski w Będzinie. Poznaliśmy wyniki głosowania

Data publikacji: 2018-11-09, Data modyfikacji: 2018-11-10
A A AWydrukDrukuj  
 
Bezpieczeństwo, inwestycje, infrastruktura sportowa, edukacja – to część projektów, które zwyciężyły w pierwszej edycji będzińskiego budżetu obywatelskiego. Znamy wyniki pierwszej edycji budżetu obywatelskiego w Będzinie. Dzięki niemu mieszkańcy mogą inicjować i decydować o inwestycjach w swoich dzielnicach. Na sugestie mieszkańców przeznaczona będzie kwota miliona złotych. Spośród 47 projektów do realizacji trafi 9, które zostały wybrane przez mieszkańców. Do realizacji, w przyszłym roku, zakwalifikowano następujące projekty: Bezpieczny Będzin (wyposażenie OSP Grodziec) oraz inwestycje remontowo-modernizacyjne i zakup sprzętu specjalistycznego dla OSP Łagisza. Ponadto, w przyszłym roku wybudowane zostanie boisko do siatkówki plażowej oraz streetballu, a także plac zabaw dla dzieci przy Przedszkolu Miejskim nr 9, doposażony i ogrodzony zostanie również plac zabaw przy Przedszkolu Miejskim nr 14. Mieszkańcy zdecydowali o wsparciu Teatru Dormana, który zrealizuje musical „Kręgi życia”. Nie zapomniano także o miejskich inwestycjach. W rejonie bloku przy ul. Szymborskiej powstanie parking, a przy ul. Kolorowej wybudowana zostanie droga dojazdowa do garaży. W przyszłym roku, góra św. Doroty w Grodźcu stanie się miejscem rekreacji dla mieszkańców, gdzie wykonane zostanie oświetlenie i urządzone zostaną miejsca odpoczynku i relaksu. Artykuł Budżet obywatelski w Będzinie. Poznaliśmy wyniki głosowania pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=38830
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 


Powiat będziński –
powiat centralnej części województwa śląskiego z siedzibą w mieście Będzin. Powiat tworzą gminy: Będzin, Czeladź, Sławków, Wojkowice, Siewierz, Bobrowniki, Mierzęcice oraz Psary, zajmując powierzchnię 364 km².

Powiat położony jest w Zagłębiu Dąbrowskim; jego największym bogactwem jest węgiel kamienny, a co za tym idzie główną gałąź tutejszej gospodarki stanowił przemysł wydobywczy. Obecnie prym wiedzie energetyka, a przemysł wydobywczy na dzień dzisiejszy reprezentują jedynie Górnicze Zakłady Dolomitowe w Siewierzu.

Powiat będziński prócz bogactwa w postaci "czarnego złota" poszczycić się może także bogactwem zabytków, w tym obozowiskiem z epoki mezolitu w Boguchwałowicach, zamkiem królewskim w Będzinie z XIV wieku czy dworkiem z I połowy XVII wieku w Dobieszowicach.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola