Belka
Czwartek, 24 Stycznia 2019   imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Budżet obywatelski w Będzinie. Co wybiorą mieszkańcy?

Data publikacji: 2018-09-16, Data modyfikacji: 2018-09-16
A A AWydrukDrukuj  
 
Punkt informacji turystycznej, streetart czy uruchomienie sieci wypożyczalni miejskich rowerów – to tylko niektóre z projektów zgłoszonych w ramach pierwszej edycji budżetu obywatelskiego w Będzinie. Które projekty wybiorą mieszkańcy? Budżet obywatelski w Będzinie wkracza w decydującą fazę. Komisja powołana do oceny projektów zadań zgłoszonych do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego w 2019 roku po przeprowadzeniu analizy zgłoszonych projektów zadań podjęła decyzję odnośnie projektów na które mieszkańcy będą mogli głosować w październiku. Spośród 56 zgłoszonych projektów, pozytywną weryfikację przeszło 47, a wśród nich m.in.: Punkt informacji turystycznej na dworcu PKP, musical w Teatrze Dormana, koncert na dworcu w Będzinie, plenerowa wystawa zdjęć dawnego Będzina w Śródmieściu, promocja czytelnictwa w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej, streetart – miejska galeria sztuki, strefa psiej aktywności w Grodźcu, uruchomienie sieci wypożyczalni miejskich rowerów, budowa ścieżki rowerowej na trasie nieistniejącej linii tramwajowej czy działania mające na celu walkę ze smogiem. Ponadto, do realizacji zgłoszonych zostało wiele osiedlowych projektów, takich jak budowa chodnika czy placu zabaw, remont drogi, odnowienie zieleni wraz z małą architekturą, montaż stojaków rowerowych, a także montaż oświetlenia czy monitoringu. Na sugestie mieszkańców przeznaczona będzie kwota miliona złotych. Wyboru zadań dokonają w głosowaniu tajnym, które odbędzie się w dniach 1 – 12 października. Do głosowania uprawnieni będą wszyscy mieszkańcy Będzina. Jest to pierwsza edycja budżetu obywatelskiego w Będzinie. Dzięki niemu mieszkańcy mogą inicjować i decydować o inwestycjach w swoich dzielnicach. – Budżet obywatelski to kolejne narzędzie, które zostało przekazane w ręce mieszkańców Będzina. Dzięki niemu, będzinianie będą mogli decydować o tym na co przeznaczyć część budżetu miasta w 2019 roku – tłumaczy Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina. Artykuł Budżet obywatelski w Będzinie. Co wybiorą mieszkańcy? pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=36303
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 


Powiat będziński –
powiat centralnej części województwa śląskiego z siedzibą w mieście Będzin. Powiat tworzą gminy: Będzin, Czeladź, Sławków, Wojkowice, Siewierz, Bobrowniki, Mierzęcice oraz Psary, zajmując powierzchnię 364 km².

Powiat położony jest w Zagłębiu Dąbrowskim; jego największym bogactwem jest węgiel kamienny, a co za tym idzie główną gałąź tutejszej gospodarki stanowił przemysł wydobywczy. Obecnie prym wiedzie energetyka, a przemysł wydobywczy na dzień dzisiejszy reprezentują jedynie Górnicze Zakłady Dolomitowe w Siewierzu.

Powiat będziński prócz bogactwa w postaci "czarnego złota" poszczycić się może także bogactwem zabytków, w tym obozowiskiem z epoki mezolitu w Boguchwałowicach, zamkiem królewskim w Będzinie z XIV wieku czy dworkiem z I połowy XVII wieku w Dobieszowicach.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola