Belka
Czwartek, 24 Stycznia 2019   imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Budują nowe rondo w mieście. Utrudnienia potrwają do końca września

Data publikacji: 2018-08-27, Data modyfikacji: 2018-08-27
A A AWydrukDrukuj  
 
W Będzinie, na skrzyżowaniu ulicy Józefa Piłsudskiego, Rafała Sznajdera i sierż. Grzegorza Załogi, powstaje nowe rondo. Łączny koszt inwestycji to milion złotych. Skrzyżowanie, na którym powstaje rondo, jest jednym z ważniejszych w powiecie, ponieważ odcinek ulicy Piłsudskiego łączy się z DK86, jak również stanowi dojazd do pobliskich osiedli. Wykonawcą prac projektowych i robót budowlanych jest konsorcjum firm JKM z Mikołowa i Drocad z Tychów. – Nowopowstałe rondo zapewni płynny ruch pojazdów, w tym samochodów ciężarowych i autobusów oraz podniesie bezpieczeństwo jazdy. Uzupełnieniem układu komunikacyjnego będą chodniki dla pieszych o szerokości 3,5 m. Mogą one zostać przekształcone w ciągi pieszo-rowerowe – informuje radny Jarosław Burzawa. Powstaje nowe rondo w Będzinie – fot. Starostwo Powiatowe BędzinŁączny koszt inwestycji, realizowanej przez powiat zamknie się w kwocie miliona złotych. Środki te w większej części pochodzą z budżetu powiatu, do inwestycji dołoży się także miasto. Prace powinny zakończyć się pod koniec września, a przynajmniej takie są założenia. Artykuł Budują nowe rondo w mieście. Utrudnienia potrwają do końca września pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=35490
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 


Powiat będziński –
powiat centralnej części województwa śląskiego z siedzibą w mieście Będzin. Powiat tworzą gminy: Będzin, Czeladź, Sławków, Wojkowice, Siewierz, Bobrowniki, Mierzęcice oraz Psary, zajmując powierzchnię 364 km².

Powiat położony jest w Zagłębiu Dąbrowskim; jego największym bogactwem jest węgiel kamienny, a co za tym idzie główną gałąź tutejszej gospodarki stanowił przemysł wydobywczy. Obecnie prym wiedzie energetyka, a przemysł wydobywczy na dzień dzisiejszy reprezentują jedynie Górnicze Zakłady Dolomitowe w Siewierzu.

Powiat będziński prócz bogactwa w postaci "czarnego złota" poszczycić się może także bogactwem zabytków, w tym obozowiskiem z epoki mezolitu w Boguchwałowicach, zamkiem królewskim w Będzinie z XIV wieku czy dworkiem z I połowy XVII wieku w Dobieszowicach.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola