Belka
Czwartek, 24 Stycznia 2019   imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Brudna kampania w Będzinie? Prezydent apeluje o merytoryczną i uczciwą kampanię

Data publikacji: 2018-09-08, Data modyfikacji: 2018-09-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Od kilkunastu dni oficjalnie trwa już kampania wyborcza. Zdaniem prezydenta Łukasza Komoniewskiego w Będzinie idzie ona w złym kierunku. Wystosował nawet apel do swoich konkurentów. Wybory samorządowe budzą często skrajne emocje, zwłaszcza w czasie kampanii wyborczej. Kandydaci przerzucają się różnymi pomysłami i dyskutują o przyszłości swoich miast. Jest też druga strona medalu – ta ciemniejsza. I tak właśnie jest w Będzinie. Przedmiotem ataku stał się prezydent tego miasta. – Wybory samorządowe to okres, kiedy kandydaci ubiegający się o miejsce w Radzie Miasta, Radzie Powiatu czy walczący o stanowisko prezydenta powinni prezentować swoje poglądy, programy i wizje rozwoju naszego miasta. Tymczasem kampania w Będzinie idzie w złym kierunku – twierdzi Łukasz Komoniewski w opublikowanym w sieci filmiku. Jak twierdzi, od jakiegoś już czasu prowadzone są działania, które mają go zdyskredytować i ośmieszyć w oczach mieszkańców. – Przeciwko mnie i mojej rodzinie prowadzone są różne działania. Śledzenie, robienie zdjęć z ukrycia czy obserwowanie przez osoby do tego wynajęte. Dom to miejsce prywatne, to azyl i członkowie naszych rodzin nie powinni być przedmiotem prowadzenia brutalnej gry politycznej. Sprzeciwiam się takim metodom – wyjaśnia. Łukasz Komoniewski apeluje o uczciwą i merytoryczną kampanię. – Apeluję do tych, którzy w sposób nieetyczny i pozbawiony jakichkolwiek zasad próbują zbić swój kapitał polityczny, by zaprzestali i prowadzili swoją kampanię w sposób merytoryczny i oparty na rzetelnej dyskusji. Mieszkańcy Będzina zasługują na uczciwą kampanię wyborczą – podkreśla prezydent Będzina. Łukasz Komoniewski ma 38 lat i od 2010 roku jest prezydentem Będzina. W 2014 roku wygrał wybory w pierwszej turze, uzyskując 64,68 proc. głosów. Jest członkiem Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W sierpniu poinformował mieszkańców, że wystartuje w tegorocznych wyborach samorządowych i po raz kolejny będzie ubiegać się o fotel prezydenta królewskiego miasta. – W trakcie mojego urzędowania sukcesywnie zmieniałem miasto i wiem, że można tu jeszcze zrobić wiele dobrego. Dlatego ponownie będę zabiegał o poparcie mieszkańców i zaufanie w celu kontynuacji rozwoju Będzina – zadeklarował. Artykuł Brudna kampania w Będzinie? Prezydent apeluje o merytoryczną i uczciwą kampanię pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=35986
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 


Powiat będziński –
powiat centralnej części województwa śląskiego z siedzibą w mieście Będzin. Powiat tworzą gminy: Będzin, Czeladź, Sławków, Wojkowice, Siewierz, Bobrowniki, Mierzęcice oraz Psary, zajmując powierzchnię 364 km².

Powiat położony jest w Zagłębiu Dąbrowskim; jego największym bogactwem jest węgiel kamienny, a co za tym idzie główną gałąź tutejszej gospodarki stanowił przemysł wydobywczy. Obecnie prym wiedzie energetyka, a przemysł wydobywczy na dzień dzisiejszy reprezentują jedynie Górnicze Zakłady Dolomitowe w Siewierzu.

Powiat będziński prócz bogactwa w postaci "czarnego złota" poszczycić się może także bogactwem zabytków, w tym obozowiskiem z epoki mezolitu w Boguchwałowicach, zamkiem królewskim w Będzinie z XIV wieku czy dworkiem z I połowy XVII wieku w Dobieszowicach.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola