Belka
Czwartek, 24 Stycznia 2019   imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Bezpieczna droga do siewierskiej szkoły

Data publikacji: 2018-09-14, Data modyfikacji: 2018-09-15
A A AWydrukDrukuj  
 
Jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły i z niej powrócić, jak bezpiecznie bawić się w domu i na dworze? Na te i inne pytania znają już odpowiedź uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2, których odwiedziła policjantka z będzińskiej drogówki. W trakcie trwającej akcji "Bezpieczna droga do szkoły" od początku września funkcjonariusze przekazali uczniom z całego będzińskiego powiatu cenne informacje na temat ich bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życiowych, szczególnie zaś w drodze do ich szkół.

Pełna treść wiadomości na: bedzin.slaska.policja.gov.pl/ka1/informacje/wiadomosci/242302,Bezpieczna-droga-do-siewierskiej-szkoly.html
bedzin.slaska.policja.gov.pl, Źródło artykułu: bedzin.slaska.policja.gov.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 


Powiat będziński –
powiat centralnej części województwa śląskiego z siedzibą w mieście Będzin. Powiat tworzą gminy: Będzin, Czeladź, Sławków, Wojkowice, Siewierz, Bobrowniki, Mierzęcice oraz Psary, zajmując powierzchnię 364 km².

Powiat położony jest w Zagłębiu Dąbrowskim; jego największym bogactwem jest węgiel kamienny, a co za tym idzie główną gałąź tutejszej gospodarki stanowił przemysł wydobywczy. Obecnie prym wiedzie energetyka, a przemysł wydobywczy na dzień dzisiejszy reprezentują jedynie Górnicze Zakłady Dolomitowe w Siewierzu.

Powiat będziński prócz bogactwa w postaci "czarnego złota" poszczycić się może także bogactwem zabytków, w tym obozowiskiem z epoki mezolitu w Boguchwałowicach, zamkiem królewskim w Będzinie z XIV wieku czy dworkiem z I połowy XVII wieku w Dobieszowicach.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola