Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Będziński Bieg Niepodległości. 11 kilometrów na 11 listopada

Data publikacji: 2018-10-26, Data modyfikacji: 2018-10-26
A A AWydrukDrukuj  
 
Uczczenie kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości i promowanie aktywnego stylu życia – taki cel stawiają sobie organizatorzy drugiej edycji Będzińskiego Biegu Niepodległości. W Będzinie wszyscy miłośnicy aktywnego wypoczynku mają okazję, aby wspólnie uczcić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 11 listopada odbędzie się druga edycja Będzińskiego Biegu Niepodległości. Udział może wziąć każdy, kto na sportowo chce uczcić to ważne dla naszego kraju święto. Jak zapowiada tutejszy magistrat, główny bieg rozpocznie się o godzinie 12:00. – 11 listopada wszyscy zawodnicy ustawią się przed linią startu i pokonują symboliczny dystans 11 kilometrów – informuje będziński magistrat. Zawodnicy wystartują z targowiska miejskiego przy ul. Gzichowskiej, pobiegną przez ul. Wolności, lasek grodziecki i górę św. Doroty. Dodatkowo odbędzie się także bieg na dystansie 7 km, a na wszystkich amatorów nordic walkingu przygotowana została trasa o tej samej długości. Meta również na targowisku miejskim. – Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i w tym mam zamiar wystartować z moim 10-letnim synem. Cieszę się, że w naszym mieście będzie można tak ważne dla nas – Polaków święto uczcić na sportowo – mówi pan Łukasz, mieszkaniec Będzina. Zgłoszenia i zapisy: piątek 9 listopada br. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Będzinie, sala nr 18 w godz. 16.00-20.00; sobota, 10 listopada br. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Będzinie, sala nr 18 w godz. 9.00-13.00; niedziela, 11 listopada br. targowisko miejskie w Będzinie (w miejscu startu) w godz. 9.00-11.00. Zapisy online TUTAJ. Artykuł Będziński Bieg Niepodległości. 11 kilometrów na 11 listopada pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=38351
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 


Powiat będziński –
powiat centralnej części województwa śląskiego z siedzibą w mieście Będzin. Powiat tworzą gminy: Będzin, Czeladź, Sławków, Wojkowice, Siewierz, Bobrowniki, Mierzęcice oraz Psary, zajmując powierzchnię 364 km².

Powiat położony jest w Zagłębiu Dąbrowskim; jego największym bogactwem jest węgiel kamienny, a co za tym idzie główną gałąź tutejszej gospodarki stanowił przemysł wydobywczy. Obecnie prym wiedzie energetyka, a przemysł wydobywczy na dzień dzisiejszy reprezentują jedynie Górnicze Zakłady Dolomitowe w Siewierzu.

Powiat będziński prócz bogactwa w postaci "czarnego złota" poszczycić się może także bogactwem zabytków, w tym obozowiskiem z epoki mezolitu w Boguchwałowicach, zamkiem królewskim w Będzinie z XIV wieku czy dworkiem z I połowy XVII wieku w Dobieszowicach.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola