Piątek, 24 Lutego 2017   imieniny: Maciej, Bogusz, Modest
Rejestracja Strefa użytkownika Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
 


Powiat będziński –
powiat centralnej części województwa śląskiego z siedzibą w mieście Będzin. Powiat tworzą gminy: Będzin, Czeladź, Sławków, Wojkowice, Siewierz, Bobrowniki, Mierzęcice oraz Psary, zajmując powierzchnię 364 km².

Powiat położony jest w Zagłębiu Dąbrowskim; jego największym bogactwem jest węgiel kamienny, a co za tym idzie główną gałąź tutejszej gospodarki stanowił przemysł wydobywczy. Obecnie prym wiedzie energetyka, a przemysł wydobywczy na dzień dzisiejszy reprezentują jedynie Górnicze Zakłady Dolomitowe w Siewierzu.

Powiat będziński prócz bogactwa w postaci "czarnego złota" poszczycić się może także bogactwem zabytków, w tym obozowiskiem z epoki mezolitu w Boguchwałowicach, zamkiem królewskim w Będzinie z XIV wieku czy dworkiem z I połowy XVII wieku w Dobieszowicach.

Wiadomości
 
 23. Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

23. Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek
Data dodania: 2017-01-06

Najpiękniejsze kolędy i pastorałki z całego świata ponownie rozlegną się w Będzinie, pozwalając na zatopienie się w radosnej kontemplacji Bożego Narodzenia. więcej »
 
Mikołajki na lodzie

Mikołajki na lodzie
Data dodania: 2016-12-11

Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski serdecznie zaprasza wszystkie dzieci wraz z całymi rodzinami na Mikołajki na lodzie, które odbędą się w niedzielę, 11 grudnia  o godzinie 16.30 na lodowisku OSiR, przy ul. Sportowej 4a. więcej »
 
Zajęcia dla przyszłych aktorów

Zajęcia dla przyszłych aktorów
Data dodania: 2016-11-29

Jeśli marzysz o zostaniu aktorem, to masz okazję przygotować się do tego w będzińskim Ośrodku Kultury. więcej »
 
1000 miejsc pracy - grupa Johnson Electric rozpoczęła produkcję w Będzinie

1000 miejsc pracy - grupa Johnson Electric...
Data dodania: 2016-11-22

W naszym mieście odbyło się dziś oficjalne otwarcie zakładu należącego do grupy Johnson Electric. Hala produkcyjna o powierzchni ponad 8 tys. m 2  znajduje się na terenach inwestycyjnych położonych pomiędzy ulicami Zagórską i Krakowską. więcej »
 
 

Gramy dla Aśki
Data dodania: 2014-04-13

Dziś w Będzinie rozegrany został mecz charytatywny piłki nożnej policjanci kontra strażacy. więcej »
 
 

MKS Banimex Będzin wygrywa I rundę play-off!
Data dodania: 2014-03-15

MKS Banimex Będzin wygrywa I rundę play-off! sobota 15 marzec 2014 MKS Banimex Będzin wygrywa dziś trzeci mecz w ramach I rundy play-off.<... więcej »
 
 

Piękno utrwalone pędzlem
Data dodania: 2014-03-05

Wrażliwych na urok i piękno zagłębiowskich pejzaży Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie zaprasza 7 marca o godz. 17.00 do Galerii klubu „Pod Sową" na wernisaż wystawy malarstwa Stowarzyszenia Promocji Kultury Zagłębia w Będzinie. więcej »
 
 

Konkurs dla kibiców
Data dodania: 2014-03-04

Dla wszystkich fanów siatkarzy MKS Banimex Będzin przygotowaliśmy konkurs, w którym wygrać można bilety na mecze, które odbędą się w najbliższy weekend 8 i 9 marca. więcej »
 
 

Rozpoczynamy siatkarską rundę play-off!
Data dodania: 2014-03-04

Już w najbliższą sobotę 8 marca rozpoczyna się najważniejsza faza rozgrywek o mistrzostwo I ligi piłki siatkowej mężczyzn, czyli I runda play-off.   więcej »
 
 

Obrazy mistrzów
Data dodania: 2014-03-04

W Galerii Ośrodka Kultury w Będzinie przy ul. Małachowskiego 43 w ramach cyklu: "Obrazy mistrzów" do 14 marca można oglądać obrazy artysty Kajetana Pasztuły. więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 77
Wyszukaj
 

Szybkie pożyczki online i pieniądze dla każdego 24h


 

 

 

 


Internet w polsce

Dodaj artykuł
 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
 
 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola